Pisa MorningStarTrenér Josef Váňa ml. a žokej Bartoš drtí v Itálii překážkovou konkurenci. Oba dnes totiž zaznamenali na závodišti v Pise stoprocentní úspěšnost. Česká dvojice si připsala vítězství také v hlavním dostihu, Premio 35. Gran Corsa Siepi Di Pisa (Gd-3, 5+, siepi, 3500 m, 30.000 euro). Josef Bartoš v cílové rovině nedal šanci favorizovanému Raffaele Romanovi s ryzákem Live Your Life (Turati) a přiměl Morning Star (Silvano) k dosud největšímu úspěchu jeho již tak výborné kariéry. Pro českého žokeje to navíc znamenalo dosažení již druhého hattricku během letošní sezóny!


Žokej Bartoš převzal s Morning Starem okolo poloviny dostihu iniciativu na čele, a i když se v cílové rovině na něho snažil Romano s Live Your Life dotírat, po poslední překážce měl Morning Star ještě hodně sil a nakonec vyhrál o téměř pět délek. Třetí příčka patřila Mezajymu (Makfi) s Alessiem Pollionim v sedle. Morning Star tak již získal pro stáj pana Josefa Aichnera sedmé vítězství v rozmezí necelých dvou let. V hlavním dostihu nakonec startovala jen pětice koní. Mezi dvěma škrtlými koňmi byl také polský Aspire (Arithmancer) trenérky Wroblewské. Záznam dostihu zde

Pro trenéra Váňu a Scuderia Aichner SRL začala výborně hned úvodní Premio Prova d´Assaggio (4l., steeplechase, 3500 m, 19.800 euro, záznam), kde velmi snadno triumfoval po převzetí vedení ve třetině dostihu Andoins (Kapgarde). Josef  Bartoš při svém letošním už pátém prvenství dovedl čtyřletého hnědáka k druhéhu životnímu vítězství (a prvnímu na italských překážkách) o více než 20 délek před Storm Againem (Nathaniel) Třetí projel cílem Patrick Boekhout se Zubienou (Red Rocks).

Podruhé dnes dominoval Josef Bartoš v prvním letošním významném dostihu italské překážkové sezóny, Premio 24. Corsa Siepi Dei 4 Anni (Listed, 4 l., 3500 m, 23.100 euro, záznam). V cílové rovině usilovali o vítězství tři koně, ale z triumfu se o délku radoval Bartoš v sedle Faverova svěřence v majetky Lydie Olisove Imperial Red (Zoffany) před favorizovaným Romanovým Leonardem da Vinci (Style Vendome). Třetím místem stvrdil úspěch Paola Favera Moved (Iffraaj). Jediný český zástupce Mobilization (Declaration Of War) s Dominikem Pastuzskou v sedle hůře skákal a v cílové rovině získal po zrychlení pátou příčku, přibližně 14 délek za vítězem. 

Michaela Zemanová
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking