PisaItalská překážková sezóna se nyní odehrává na závodišti v Pise, kde budou zítra na programu také dva první velké dostihy sezóny. Ve vrcholu mítinku, Premio 35. Gran Corsa Siepi di Pisa  (Gd-3, 5+, 3500 m, 30.000 euro), bude český turf zastupovat vítěz šesti dostihů v posledních dvou sezónách Morning Star (Silvano) s Josefem Bartošem.


Morning Star loni ze čtyř startů třikrát vyhrál a v Listed v Meranu v srpnu skončil druhý. Josef Váňa mladší při rozhovoru tento týden označil devítiletého hnědáka jako jednoho ze současných nejlepších koní, které připravuje. V hlavním dostihu zítřejšího mítinku bude mít česká dvojice proti sobě šest soupeřů. Z dvojice svěřenců Paola Favera vypadá nebezpečněji Mezajy (Makfi), který loni s Josefem Bartošem v sedle jednou vyhrál a v Graded 1 Gran Corsa Siepi di Milano skončil třetí s minimální ztrátou na výtečné Champ de Bataille (Dream Well)  a Azteka (Moonjaz). Velmi dobrou dvojici bude mít na startu také Raffaele Romano. Sám povede Live Your Life (Turati), úspěšného účastníka velkých dostihů přes proutěné překážky, který od května 2017 s výjimkou jednoho pádu byl v cíli dostihu nejhůře druhý. Druhým Romanovým vyslancem bude vítěz posledních dvou dostihů Chateaudemalmaison (War Front), kterého povede Gabriele Agus. Mezinárodní příchuť dostihu dodá kromě Morning Stara také polský Aspire (Arithmancer) trenérky Iwony Wroblewské s Rostislavem Benšem v sedle. Patrik Boekhout dostal angažmá na koni trenéra Ghiottiho Equus Pandora (Shantou), který si poprvé vyzkouší italské překážky.  Poslední start měl v říjnu v britském Hexhamu, kde byl třetí v dostihu přes proutěné překážky na 4650 metrů.

Druhým magnetem odpoledne je Premio 24. Corsa Siepi Dei 4 Anni (Listed, 4l., 3500 m, 23.100 euro). Na italské dráhy se v něm po více než dvou měsících vrátí zástupce stáje Russian Rading Syndicate  Mobilization (Declaration of War). V sedle Šavujevova vítěze siepi z Trevisa vystřídá Alessia Pollioniho Dominik Pastuszka. Josef Bartoš bude v dostihu jezdit pro Paola Favera Imperial Red (Zoffany), se kterým loni vyhrál tři dostihy. Další Faverův účastník dostihu  Moved (Iffraaj) loni zvítězil dvakrát. S Leonardem da Vincim (Style Vendome) má dobré šance Raffaele Romano. Valach totiž loni dokázal mj. vyhrát Graded 3 Premio Ettore Tagliabue.

V rámcovém dostihu uvidíme ještě jednoho koně v českém tréninku. V úvodní steeplechase na 3800 metrů se popasuje se soupeři  6. ledna na zdejší dráze čtvrtý v siepie Andoins (Kapgarde), kterého bude jezdit znovu Josef Bartoš. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking