Merano LEstranJedno vítězství a 12 umístění ze 23 startů - taková je bilance z dnešní účasti českých koní v Meranu. Bohužel se moc nedařilo špičkovým starším klisnám Saše a Kihnu v dostihu Listed. Jediné dnešní české vítězství se zrodilo v nejcennějším překážkovém dostihu, Listed Premio Creme Anglaise, kde po francouzském Dieppe ani tady nenašel přemožitele svěřenec Josefa Váni mladšího L´Estran.


Ve cvalovém vrcholu odpoledne, Premio E.B.F. Terme di Merano (Listed, 3+ kl., 2200 m, 42.900 €, záznam) zastupovaly český turf dvě klisny, Saša (Makfi) s Vendulou Korečkovou a Kihnu (Campanologist) s Fabiem Brancou. Bohužel ani jedna z nich se nedokázala proti kvartetu soupeřek prosadit a v cíli jim zůstaly stejné pozice, jako měly v průběhu dostihu. Saša bez svého obvyklého zrychlení skončila pátá necelých pět délek za vítězkou a Kihnu doběhla o půl délky za ní. Z vítězství se radoval tým okolo favorizované Clous Your Eyes (Mujahid), kterou vedl Dario Vargiu. V cíli se ale bránila náporu dvou soupeřek a vyhrála jen o půl délky před další klisnou ostřílenou v blacktype dostizích, Lovelett (Arcano).

V Premio Creme Anglaise – Memorial Gilberto Giottoli (Listed, 5+, steeple, 3800 m, 23.000 €, záznam) se dlouho staral o tempo poprvé v Itálii startující Bugsie Malone (Mahler) s Lukášem Matuským v sedle, za kterým se držel další nováček na zdejší dráze Northerly Wind (Saint des Saints) vedený Janem Faltejskem a také vítěz z francouzského závodiště Dieppe L'ESTRAN (Linda´s Lad), kterého jezdil Josef Bartoš. Předloňský vítěz dostihu Al Bustan (Medecis) cválal pod vedením Andrewa Glassonburyho vzadu kompaktního pole. Z něho v závěrečné části dostihu odpadl další nováček v Itálii Imphal (Golden Tirol), do jehož sedla byl angažovaný Jan Odložil. V poslední zatáčce se dral dopředu Al Bustan a také L´Estran, který ovládl čelo dostihu. Ani v cílové rovině nepolevoval ve vysokém tempu a zástupce Scuderia Aichner SRL tak dokumentoval, že jeho vítězství ve Francii nebylo náhodné. L´Estran totiž zvítězil o tři a půl délky před Al Bustanem, za nímž se strhl souboj tří koní o třetí dotaci. Tu nakonec získal Dusigrosz (Full Of Gold) s Janem Kratochvílem před Northerly Windem a Bugsie Malonem. Imphal dostih dokončil daleko za nimi.

Dostihový den nezačal dobře pro trenéra Josefa Váňu ml. a Scuderia Aichner, protože v úvodním krosu, Premio Ristorante Roessl Rabla (5+, steeple, 4100 m, 13.000 €, záznam), měl pád favorizovaný Broughton (Teofilo) s Josefem Bartošem na předposlední překážce. Přestože i tak měli čeští koně v dostihu převahu, snadno se o pět délek prosadil jediný italský kůň v dostihu, Romanův Amarantus (Daro Sopran) před nejlepším zástupcem českých stájí Power Zarem (Desert Prince) a Janem Kratochvílem. Almost Human (Le Havre) a Jan Faltejsek byli za ním o devět délek zpět. Poslední dorazil do cíle, o délku za Almost Humanem, Marcus Aurelius (Stormy River) s Janem Odložilem v sedle.

V Premio Bolzano (4+, 2400 m, 17.600 €, záznam) startovali dokonce čtyři zástupci českých stájí společně s dalšími šesti koňmi. Nejvíce se dařilo svěřenci trenéra Harise, Bonysovi (Intense Focus) s Federicem Bossou, který v Itáliii sbírá dotace jako na běžícím páse. Reprezentant stáje DAR bojoval o vítězství a nakonec skončil o krk druhý za Natoirem (Gladiatorus) s Fabiem Brancou. Tréninkový kolega Bonyse Sapienti (Egerton) s Mariem Sannou získal páté peníze. Res Judicata (Jukebox Jury) a Jan Verner skončili na sedmé příčce a Barabashe (Intense Focus) provedl Andrea Mezzatesta cílem na předposledním devátém místě.

Nejpočetnější zájem ze strany českých majitelů a trenérů byl o poslední překážkový dostih, Premio Saverio Lembo (4l., siepi, 3300 m, 22.000 euro, záznam), kde mezi jedenáctkou startujících bylo sedm z našeho turfu. Bohužel hned po první překážce byl vytlačený Ronaldo King (Stormy Jail) s Lukášem Matuským mimo dráhu a nedlouho poté spadl Linovsky (Estejo) s Marcelem Novákem přes kterého spadl Ivo (Areion) s Janem Faltejskem v sedle. A pád později měla ještě Trenta (Camill), kterou vedl Ivan Cherchi. V dostihu tak sice ještě pokračovalo trio zástupců českých stájí, ale jediná Slivka (Mikhail Glinka) vedená Niklasem Lovénem dokázala držet krok s nejlepšími domácímí zástupci. V cílové rovině bojovala s favorizovaným Menschem (Silver Frost), ale opět slavil úspěch jeho jezdec a trenér Raffaele Romano. Slivka při pátém letošní startu poprvé prohrála a to o půl délky. Na tabuli ještě pronikla Quick Beauty (Sinndar) s Josefem Bartošem, jejíž ztráta na vítěze činila v cíli 16 délek. Shent (No Risk At All) s Andrewem Glassonburym proběhl cílem na šestém místě. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking