Mandarin cagnesPrvní start jejího svěřence na zimním mítinku v Cagnes-sur-Mer, z něhož si loni odvezla 6 vítězství, vyšel trenérce Ingrid Janáčkové Koplíkové na výbornou. Její šestiletý svěřenec MANDARIN (Elusive City), vedený Theo Bachelotem, dokázal táhlým finišem o 1/4 délky uspět v prodejní Prix des Romarins (Classe 4, 1300 mAW, 15.000 €, záznam) a získat vítěznou prémii 7.500 €.

 
Ze třetí - čtvrté pozice ježděný hřebec, pro něhož byl pondělní úspěch druhým francouzským a třetím životním vítězstvím, čelil po vítězství zájmu kupujících, za 14.222 € jej však majitelka Petra Čapková ubránila pro svou stáj. V dostihu startovala také Rise Above (Wootton Bassett), ale v závěru se propadla na poslední pozici a do cíle docválala s velkou ztrátou.

Nepřehlédněte: Karlovy Vary ruší dostihový den 27. dubna. Hlavním dostihem měla být Jarní cena pro tříleté koně

Jako poslední dorazila do cíle i stájová družka Rise Above Let's Get Loud (Outstrip), která uzavřela doběh prodejní Prix des Boutons d'Or (Classe 4, 4+, 2400 mAW, 16.000 €, záznam) a mimo dotované pozice skončily české klisny i v Prix des Lacs (Classe 3, 4+, 1600 mAW, 24.000 €, záznam), ve které Daddy's Girl (Le Havre) finišovala sedmá a Ballerina (Taareef) třináctá. Vítězství si odnesl čtyřletý MARLOWE (Al Wukair), který dříve hájil barvy stáje Leram.

Z českých koní neuspěl ani polský rodák a syn českého derby vítěze Touch of Genia (Galileo) Nizamabad, který finišoval se ztrátou poslední v prodejní Prix des Citronniers (3, 2150 m, 17.000 €, záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net