Ponntos Meydan3Už dvakrát byl Ponntos (Power) zvolen Nejlepším sprinterem ČR a nikdo soudný nepochybuje o tom, že v sobotu si z Olšanky odnese další titul šampióna sprinterů a možná ještě nějaké navíc. Přesto se však nemohu ubránit dojmu, že až nyní dozrál do své nejlepší formy. Stejně jako při prosincovém vítězství v listed Ertijaal Dubai Dash i v pátek ukázal, že už není "jen" koněm s brilantním startem a rychlostí, která čeká, zda mu síly vydrží až do cíle, ale dokáže na distanci ještě reagovat na případný útok soupeřů a znovu zrychlit.   

 
To opět předvedl v Blue Point Sprint presented by Longines, Gr.2 dostihu na rovném kilometru o 850 tisíc dirhamů. Opět v sedle s Antoniem Fresu odskakoval do výborně obsazeného sprintu jako čtvrté šance s kurzem 10:1. Znovu ukázal, jak silnou zbraní je jeho rychlost po startu, po němž se hned usadil na čele, sledován druhým českým zástupcem Zorkenem (Goken). Ale zatímco Zorkenovi začaly už v polovině dostihu ubývat síly a začal se propadat, Ponntos si držel soupeře za sebou. Zhruba 250 metrů před cílem ještě dokázal zareagovat na pobídku a v tu chvíli se zdálo, že míří vstříc největšímu úspěchu své kariéry. Ze zadních pozic ale přišel drtivý nástup tříleté zástupkyně Godolphinu STAR OF MYSTERY (Kodiac) s Mickaelem Barzalonou, která českého zástupce odkázala o 1 3/4 délky na druhé místo, krk před čtyřletým Tajallou (Kessaar). Zorken skončil předposlední.

Za skvělé druhé místo získal Ponntos, který byl vyhlášen nejlépe upraveným koněm dostihu, 170 tisíc dirhamů, podle přepočtu 1,037.000 Kč, díky čemuž se jeho dosavadní zisk zvýšil na 6,347.094 korun.Nepřehlédněte: Nové posily Lokotransu. V prodejce v Pau koupila stáj Karla Jalového dva čtyřleté steeplery

Kabirkhan skutečnou hvězdou


Excelentně si vedl i čtyřletý KABIRKHAN (California Chrome), před příchodem do Dubaje připravovaný v Rusku Arslangirejem Šavujevem. Dosud jen jednou, v loňském Ruském derby poražený ryzák, po lehkém triumfu Dubai Island Handicapu potvrdil v nejlépe dotovaném dostihu dne, Gr.1 Al Maktoum Challenge presented by Longines roli favorita a opět s obrovskou převahou a náskokem 4 3/4 délky pro sebe rozhodl i Gr.1 dostih. Za 12 tisíc dolarů zakoupený ryzák nyní bezpochyby zamíří do Dubai World Cupu, kde po výkonech, které dosud v Meydanu předvedl, rozhodně nebude bez šancí.


Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net