Lipsko PoetsRock2Českou záležitostí se dnes v Lipsku stala Preis von Mr. & Mrs. Scheibenholz (4+, handicap kat. IV, 1200 m, 1.300 euro, záznam), kde v cíli usilovali o vítězství dva koně našich trenérů. Své poslední dobré výsledky na německých drahách završil vítězstvím start - cíl svěřenec Ing. Jaroslava Váni Poet's Rock (Poet's Voice) s Martinem Laubem v sedle. 


Druhý český zástupce Shecanrally (Arcano), kterou připravuje Pavel Hlavatý, měla v cílové rovině pěkný závěr a blížila se k českému kolegovi, ale nakonec se musela spokojit půl délky za ním s druhým místem. Poet´s Rock byl druhým favoritem dostihu (3,4:1), ale vůbec se nepočítalo s tak dobrým výsledkem v posledních dvou startech na konci pole končíčí Sherancally, která byla pasována do role největšího outsidera (21,4:1).

Při svém druhém letošním startu v Německu v Preis der Leipziger Stiftung für krebskranke Kinder  (4+, handicap kat. IV, 2750 m, 5.000 euro, záznam) měl svěřenec trenéra Neuberga Alva (Black Sam Bellamy) štěstí, že i poslední dotované místo bylo za peníze. V dostihu totiž startovalo jen pět koní, a čtyřletý tmavý hnědák odpadl už v předposledním oblouku na páté místo a už se z něho dopředu neposunul. I tak vydělal pro svého majitele Stall Kirgasser - Neuberg 250 euro. Za asistence Carlose Henrique na suverénní vítězku Good Girl (Areion) s Tommasem Scardinem v sedle ztrácel více než 14 délek.

Čtvrtým a posledním českým koněm dnes v Lipsku byl desetiletý Neubergův svěřenec Cool Whiskey (One Cool Cat) v Preis des Leipziger Reit- und Rennvereins - 2. Lauf zur Mitteldeutschen Galoppserie (3+, handicap kat. F., 1600 m, 5.000 euro, záznam), který pod vedením Carlose Henrique zahajoval sezónu. Mezi 12 účastníky dostihu proběhl cílem předposlední s mankem 19 délek na vítězného Jackontherocks (Bated Breath), který byl zatížený osmi kilogramy navíc. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking