Treviso NottiMagicheListedVe dvou nejdříve konaných překážkových dostizích v Trevisu se zástupci českých stájí nedokázali prosadit, ale úspěch v hlavním dostihu, Premio X. Steeple – Chases di Treviso (Listed, 5+, 3500 m, 23.000 euro) si již nenechali vzít. Roli desetinového favorita v ní totiž dokázal po suverénním výkonu start - cíl  splnit svěřenec Josefa Váni ml. a zástupce Scuderia Aichner SRL Notti Magiche (Montjeu), který pod taktovkou Jana Kratochvíla ani potřetí za sebou nenašel přemožitele. Vynahradil si tak smůlu z Gran Premia Merano, kde měl pád.


Dominoval o pět délek před svým stínem z celého dostihu King Arturem (Belenus), do jehož sedla byl povolaný Niklas Lovén. Svěřenec trenéra Polese King Artur startoval po třech měsících a navázal tak na svůj bezmála dva roky starý úspěch v Graded 2 Premio Ezio Vanoni, kde přišel do cíle druhý za Macaireovým Defit d´Estruval (Balko). Dobrý sezónní vstup absolvoval také vítěz ročníku 2015 Catch Life (Rainbows For Life) s Pavlem Kašným, jenž v cílové rovině vybojoval čtvrté místo. Tiara Man (Muhtathir) nestartoval. Záznam dostihu zde

Dostihový den v Trevisu bohužel proběhl bez účasti svěřenců trenéra Bodláka. Z úvodní  Premio Rolle (4l., siepi, 3000 m, 12.100 euro, záznam) byla škrnuta jeho svěřenkyně Cosmic Magic (Kamsin), kterou měl jezdit Sertash Ferhanov. Ze zbylé dvojice českých zástupců si počínal lépe svěřenec Arslangireje Šavujeva Mobilization (Declaration of War), kterého porazil o délku jen vítězný Faverův Let it Go Papa (Frozen Power) s Alessiem Pollionim v sedle. Třetím místem se vrátil po čtyřech měsících do dostihového dění Edef Xam (New Approach) s Janem Kratochvílem, jeho ztráta na vítěze už ale byla v cíli 13 délek.

Také v dalším dostihu, Premio Segusino (5+., 3500 m, 11.000 euro, záznam), zůstalo vítězství doma a opět zásluhou Alessia Pollioniho a favorizovaného svěřence Paola Favera American History (High Chaparral) ze stáje Lydie Olisove, který odkázal o šest délek za sebe Aspireho (Arithmancer) trenérky Wroblewské s Rostislavem Benšem. Hades (Calming Influence) s Niklasem Lovénem skončil s odstupem na třetí příčce, zatímco Nando (Hernando) s Janem Kratochvílem se do cíle nepodíval.

V Premio Treofeo Clemente Papi (4+, 1650 m, 5.000 euro, záznam) získal čtvrtou příčku zástupce stáje DAR Finios (Midships) s Alberto Bertonem v sedle. Od lepšího umístění ho v cíli dělil jen krátký krk. Na překvapivě triumfujícího Aperfectdaytofly (Roderic o´Connor) ztrácel v cíli osm délek.

Posledním dostihem s českou účastí byla prodejní rovina, Premio Soller (4+, 2000 m, 3.500 euro, záznam), kde o tři délky dominovala domácí Angel Spring (Desert Spring). Klisna dokázala po aktivním průběhu dostihu potvrdit roli favoritky i s nejvyšší hmotností v poli 76 kg. Za ní se ale strhl boj o druhé místo mezi oběma českými zástupci. Z něj nakonec o hlavu lépe vyšel am. Michalem Mikšovským vedený Sargas (Shirocco), který odkázal Galise (Suteki Shinkusekun) na třetí místo. V sedle svěřence Ludvíka Harise byl Fabrizio Perego. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking