Treviso3Zítřejším dostihovým dnem končí blok zimních dostihů na závodišti v Trevisu, od kterého přebere štafetu překážkového závodiště Milán. O mítink byl velký zájem ze strany českých stájí, které sem vysílají dvanáct koní v péči sedmi trenérů. 


V hlavním dostihu, Listed 10. Premio Steeple - Chases di Treviso o 23.000 euro, který vyhráli v posledních pěti ročnících naši koně třikrát, budou tvořit polovinu ze všech účastníků. V osmihlavém poli dostihu nechybí také vítěz ročníku 2015 Catch Life (Rainbows For Life), kterého povede jeho trenér Pavel Kašný. O rok později tu pak byla tato dvojice v dostihu druhá za domácím Sol Invictusem (King Charlemagne). Poslední dva ročníky dostihu ovládli svěřenci Josefa Váni staršího, jmenovitě Tahini (Medicean) a Morning Star (Silvano). Střediska Váňových zítra bude v dostihu zastupovat v posledních dvou startech neporažený Notti Magiche (Montjeu), kterého dostihem provede Jan Kratochvíl. Po dvou letech se na zdejší dráhu vrátí zástupce stáje Antique art UH Tiara Man (Muhtathir), který na podzim potěšil mj. vítězstvím v Poplerově memoriálu. V jeho sedle bude opět Sertash Ferhanov, který má za sebou již úspěšný debut na francouzské dráze v sedle svěřence trenéra Guillaume Macairea, u kterého nyní působí. Čtvrtým zástupcem českých stájí v dostihu bude King Artur (Belenus) a do  jeho sedla se vyhoupne Niklas Lovén. Čeští koně budou v dostihu čelit nejen třem domácím koním, ale také maďarskému Rikatovi (Martino Alonso) trenéra Attily Frieberta. Devítiletý kůň se ale narodil v Itálii, kde strávil větší část své kariéry.

Kromě dalších pěti českých překážkářů se v Trevisu postaví na start také tři rovinoví koně. Budou to svěřenci trenéra Harise Finios (Midships) a Galis (Suteki Shinsukekun), a taktéž Sargas (Shirocco) trenéra Váni. Všichni se tu nedávno umístili, přičemž nejvíce se dařilo Galisovi, který byl v cíli třetí. (mze)  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking