Kincsem dij 2021Další úspěšný den českých koní na zahraničních drahách - taková byla druhá zářijová sobota, během níž koně v českém tréninku startovali v Maďarsku, Německu i ve Francii. K úctyhodné letošní bilanci, která minulý týden přesáhla v přepočtu na české koruny 40 miliónovou hranici přidali dnes naši zástupci další zisky za dvě vítězství a podařilo se jim ovládnout největší maďarský srovnávací dostih na trati 2400 metrů


Tuto roli již řadu let plní Kincsem díj (HUN Gd1, 3+, 2400 m, 14,000.000 Ft), která po loňském kvůli koronavirovým omezením excelentně obsazeném ročníku letos přilákala dvojici v Česku registrovaných koní - vítěze Velké jarni ceny Royal Worda (Wootton Bassett), jehož stejně jako při triumfu v Rakouském derby vedl Jiří Palík, a loňského premianta Velké červnové Markoniho LP (Glavalcour), do jehož sedla angažoval trenér Luka Antonia Fresu. Z domácích nechyběli první dva z letošního derby Shy Boy (Move Your Vision) a Eggi's Choice (Fascinating Rock), maďarští diváci věřili i čtyřletému Calabrese (Alhebayeb).

Po startu se tempa ujal třetí z Maďarského derby Binabik (Amaron), za kterým Fresu usadil Markoniho LP, zatímco Royal Word cválal zvenčí kolem středu pole. Při točení do cílové roviny přešel MARKONI LP do čela a zvenčí se jej pokusil následovat favorizovaný Royal Word. Tomu ale chvilku trvalo, než se rozešel a ač v závěru ukázal asi nejsilnější finiš, Markoniho na jeho přímočaré cestě k dosud nejcennějšímu vítězství ohrozit nedokázal. Hnědák stáje Lastin Put CZ, který všech pět letošních startů absolvoval na zahraničních drahách od Bratislavy, přes Varšavu, Düsseldorf a nyní Budapešť, získal první vítězství od loňského triumfu ve Velké červnové, kterým loni ukončil sezónu.


gratulace markoni

Třetí Cote Jardinovo francouzského vítězství

Úspěšně se bojovalo ale i na francouzské frontě. Svou letos velmi aktivní bilanci z tamních drah ještě vylepšil čtyřletý ryzák COTE JARDIN (Prince Gibraltar) stáje Cajdašrot, který dnes startoval v Prix du Pilon du Roi (hdcp Classe 3, 4+, 2600 m, 16.000 €). Jeho trenér Jiří Chaloupka jej usadil na bariéře blízko čela, při točení do cílové roviny se mu podařilo podjet soupeře a ušetřit několik metrů, rázem se ocitl na čele, které bez výraznějšího ohrožení ze strany soupeřů udržel až do cíle. Dvouapůldélkový triumf je Cote Jardinovým již třetím letošním francouzským vítězstvím, vedle kterého získal ještě další dvě dotovaná umístění z celkových 6 startů.S prázdnou neodjížděly české stáje ani z mítinku v Magdeburku, kde ve čtyřkovém handicapu na 1300 metrů o 4.500 € obsadil osmiletý Poet's Rock (Poet's Voice) trenéra Jaroslava Váni s Natálií Galvasovou druhé místo a stejně umístění získala i Berouyine (Bushranger) trenéra Brože s Michaelou Musialovou ve čtyřkovém handicapu o 6500 €. Dařilo se Bauyrzhanu Murzabayevovi, který na cestě za dalším titulem šampióna německých žokejů dnes přidal další čtyři vítězství. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net