Macallan3Nedělní mítink v Pise přinesl první vrcholy tamní překážkové sezóny v podobě graded a listed proutěných překážek, které se samozřejmě neobešly bez účasti českých koní. Italské závodiště však nabídlo i rovinová klání, z nichž jedno odhalilo hodně zajímavého adepta pro české klasické dostihy, kterého pro stáj Jiřího Charváta připravuje Pavel Tůma.


Věnujme se ale nejprve překážkám. V hlavním dostihu, Premio Gran Corsa Siepi di Pisa (Gd3, 3500 m, 30.000 €, záznam), se poprvé od druhého místa v zářijové Gran Corsa Siepi di Merano (Gd1) objevil na dráze sedmiletý MAURICIUS (Kapgarde) a návrat to byl velkolepý. S Josefem Bartošem v sedle suverénně o 6 délek zvítězil a pro Scuderii Aichner a trenéra Váňu mladšího zajistil obhajobu loňského vítězství se Zanninim (Poseidon Adventure). Úspěch českých koní doplnili třetí Younes (Nicaron) s Faltejskem a čtvrtý Peace Garden (Kapgarde) s Lukášem Matuckým, další dva zástupci barev Josefa Aichnera Wopart (Helmet) a Senato (Soldier Hollow) skončili na šestém a sedmém místě.

Scuderia Aichner slavila vítězství také v úvodní Premio Chivas Regal (stch, 5+, 3500 m, 13.000 €), kterou získal KAPJAHR (Kapgarde) s Josefem Bartošem. Tancarville (Le Havre) uzavřel tabuli.

Nepřehlédněte: Shamalgan se stěhuje a zdražuje. Na Haras de Montaigu bude připouštět za 5.000 €

Druhý překážkový vrchol, listed proutěnky pro čtyřleté Premio Corsa Siepi dei 4 Anni (3200 m, 23.100 €, záznam) patřil domácímu DON CARLO (Romantic Wave), nejlepším z českých zástupců byl čtvrtý v cíli Burschi (Maxios), sledovaný pátým Red Coralem (Blue Coral).

Našel Tůma nového Hazardera?

Na konci prosince roku 2020 zahájil působivým vítězstvím v Pise cestu k pozdějšímu triumfu v Českém derby hnědák stáje Jiřího Charváta Hazarder (Harzand) z lotu Pavla Růmy. Dnes na něj na stejném místě dal vzpomenout MACALLAN (Tamayuz), reprezentující totožné barvy i tréninkovou centrálu, který nádherným finišem vyhrál kondicionálu Premio Garibaldi (3, 1500 m, 8.800 €, záznam). Ač pod Alessio Sattou vyhrál o něco slabší dostih než tehdy Hazarder, předvedený styl naznačuje, že má Pavel Tůma v tréninku opět velmi nadějného tříletka. Macallan loni vyběhl dvakrát, po čtvrtém místě ve trojce v Lysé obsadil na konci listopadu druhé místo v jedničkovém dostihu v Budapešti.   

Pokračoval také mítink v Cagnes-sur-Mer, kde dnes startovala čtyřletá Highland Precious (Highland Reel) rodiny Nieslaniků. Pod Fabrice Veronem odvodila Classe 3 Prix de la Gaude (4+, 2400 mAW, 20.000 €, záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net