Meienfeld BorderlandDnes odpoledne se ukázali v akci tři čeští překážkáři ve švýcarském Maienfeldu. Byli důležití pro to, aby se dostihy v malých polích vůbec uskutečnily, a nakonec byli odměněni pěknými dotacemi. Spokojený může být hlavně Pavel Kašný, který s Borderlandem (Fasliyev) stáje Lokotrans ovládl hlavní dostih, Grosser Preis der Stadt Maienfeld (4+, crosscountry, 5400 m, 25.000 CHF, záznam dostihu).


Tři švýcarští koně byli z hlavního dostihu škrtnuti a tak jediným Borderlandovým soupeřem byl letos již potřetí ve Švýcarsku startující Sweet Red Wine (Ray of Light) s Janem Odložilem v sedleV posledních sezónách zdravotními problémy sužovaný Borderland odvodil podstatnou část dostihu a po pěkném boji v cílové rovině si připsal po více než čtyřech letech další vítězství, o krátkou hlavu před druhým českým zástupcem.

Po půl roce se vrátil na dráhu jedničkový vítěz Catch Life (Rainbows For Life) stáje Viktorie-UH v Rennpreis der Südostschweiz Medienfamilie (4+, steeplechase, 3500 m, 10.000 CHF). Dostih dokončila jen polovina ze čtyř účastníků a Catch Life v něm doběhl do cíle jako druhý a zároveň poslední daleko za vítězným Shannon Royal.

Celkem tři čeští účastníci dnes získali na švýcarském závodišti v přepočtu více než 400 tisíc korun. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking