Treviso MorningStarTaké letošní poslední překážkový mítink v Trevisu byl pro české zástupce úspěšný. V hlavním dostihu, Premio XVI. Corsa Siepi di Treviso (4+, siepi, 3500 m, 14.000 €, záznam), kraloval soupeřům po půlroční odmlce na dráze devítiletý zástupce Scuderia Aichner SRL MORNING STAR (Silvano), který za asistence ž. Josefa Bartoše triumfoval po taktice start - cíl o 6 délek.


Druhý proběhl cílem Mensch (Silver Frost), který dlouho cválal v kontaktu s českým vítězem, ale v cílové rovině mu nestačil. Dvě a půl délky za Menschem skončil více než rok nestartující stájový kolega vítěze Sansiro (Rajsaman), kterého jezdil Jan Kratochvíl. Třetí český zástupce v dostihu, Linovsky (Estejo) vedený Michalem Kubíkem, skočil hůře jednu z posledních překážek a doběhl poslední šestý. Vítězný Morning Star při 16. startu za střediska Váňových zvítězil už poosmé.

O tempo se v úvodním dostihu mítinku, Premio Piazza Dei Signori (4+, steeple, 8.500 €, záznam) dlouho staral Josefem Bartošem navigovaný Treizor du Pilori (Axxos), zatímco další dva čeští zástupci v dostihu, König Samur (Samum) s Jiřím Kouskem a Option Be (Nickname) s Janem Kratochvílem, cválali na konci poměrně kompaktního pole. V poslední čtvrtině dostihu ale již byli v blízkosti Treizora du Pilori a v cílové rovině všichni tři usilovali o vítězství. Po poslední překážce se dokázal přes Treizora du Pilori dostat dosud v Itálii nevítězný KÖNIG SAMUR (Samum), který tak pro stáj Statek Chyše - Váňa letos vybojoval druhé vítězství na zahraniční dráze - v červenci totiž triumfoval v Bad Harzburgu. Dnes zvítězil o půl délky před Treizorem du Pilori a dobrý výkon podal i třetí Option Be, který doběhl jen o krk zpět.

V Premio Piazza Vittoria (3l., siepi, 3000 m, 9.900 euro, záznam) si mezi nejmladšími překážkovými koňmi odbyla italský křest potřetí startující zástupkyně zelenobílých barev stáje Statek Chyše - Váňa Saint Shine (Saint des Saints), která se pod vedením Josefa Bartoše dostala do cíle mezi sedmi účastníky na čtvrté místě, 22 délek za vítěznou N´Est Pas Dit (Intikhab) s Alessiem Pollionim. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking