naganogoldVedle Chantilly se dnes čeští koně zúčastnili i mítinku v Lyon-Parilly, kde absolvoval sezónní debut i loňský šampión tříletých hřebců a vítěz Saint Leger Nagano Gold (Sixties Icon). Hnědák stáje Syndikát V3J jediný dosáhl na dotovanou pozici, navzdory nepříliš příznivému průběhu dostihu.


Po startu Prix du Printemps (Class D, 4+, 2400 m, 24.000 €, záznam) svěřenci trenéra Luky, v jehož sedle byl David Liška, příliš nesedělo pomalé tempo, v průběhu dostihu jednou ošklivě klopýtl a ztratil pozici, v závěru pak musel hledat prostor, nakonec však finišem stihl těsné čtvrté místo.

Hlava chyběla k zisku pátých peněz čtyřletému Cool (Footstepsinthesand), taktéž vedenému Davidem Liškou, v handicapu Prix de Gerland (Class E, 4, 1600 m, 17.000 €, záznam), v němž druhý bošovický zástupce Orssio (Orpen) skončil s Theo Bachelotem jedenáctý. V lednu stájí Václava Slováka za 17.111 € zakoupený Penseur (Intello) skončil při svém prvním startu v nových barvách a péči Zdeno Koplíka sedmý v Prix Quinsonas (Class 2, 3, 22.000 €, záznam). (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net