MilanoOsm koní dnes vyslal trenér Josef Váňa na milánské závodiště. Vítězství si dnes dokázal připsat jako jediný Option Be s žokejem Janem Kratochvílem, který vyhrál prodejní dostih přes proutěné překážky. Další čtyři zástupci tréninkových středisek Váňových se umístili. 


V prodejní Premio Marco Rocca (5+, siepi, 3200 m, 10.000 euro, záznam) se poprvé pod vedením trenéra Váni prosadil zástupce Scuderia Tania-Váňa Option Be (Nickname), kterého ž. Jan Kratochvíl dovedl k suverénnímu devítidélkovému prvenství před Noisemakerem (Rail Link) s Davidem Columbu. Další dva čeští reprezentanti na dotovaná místa nedosáhli. Home Please (Greinton) s ž. Josefem Váňou ml.skončil šestý, více než 25 délek za vítězem a dlouho tempo diktující Macchiavelli (Tertullian) vedený  ž. Jiřím Kouskem dostih dokončil hned za ním.

Velkými favority Premio Castellazzo (5+, steeplechase, 3600 m, 12.000 euro, záznam) byli čeští zástupci Accelerator (Voix du Nord) s Jiřím Kouskem a Broughton (Teofilo) s Josefem Váňou ml., ale nakonec byl v dostihu nejúspěšnější třetí svěřenec trenéra Váni A Pigalle (Discover d´Auteuil) ježděný Janem Kratochvílem, který dosáhl cíle na druhém místě. Nečekaně se o sedm délek prosadil outsider El Calife (Califet) trenérky Saggiomo vedený Dominikem Pastuszkou. Accelerator proběhl cílem na třetím místě, zatímco Broughtonovi vracejícímu se na dráhu od svého úspěchu v Gran Premio Merano v rychlém závěru dostihu chyběly síly a skončil až na šestém místě.

V Premio Piero Pirelli (4l., siepi, 3600 m, 19.800 euro, záznam) si po minulém pádu spravil chuť reprezentant stáje Statek Blata Český ráj Aeneas (Galileo), kterého Jan Kratochvíl dovedl do cíle na třetím místě, přibližně 11 délek za triumfujícím favoritem Live Your Life (Turati) Raffaele Romana. Druhé místo obsadil Josef Bartoš v sedle Vermithora (Big Bad Bob), a to byl dnes jeho nejúspěšnější výsledek. Premiéru si za dostihové barvy Scuderia Aichner SRL dnes odbyla vítězka z počátku března ve Fontainebleau ryzka National Velvet (Sinndar). Klisna dlouho cválala okolo druhého místa, ale nakonec ji ž. Josef Váňa přivedl do cíle na pátém mistě, s velkou ztrátou na nejlepší. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net