Wroclaw NagrodaOtwarcjaPočetná skupina českých koní se dnes zúčastnila úvodního dne ve Wroclawi. Ve dvou ze tří překážkových zkoušek se radovali domácí koně, ale vítězství v hlavním dostihu, Nagrodě Otwarcia Sezonu, putuje do Česka. Jeho suverénní vítězkou se stala svěřenkyně Grega Wroblewského Džidžali stáje Nýznerov, kterou provedl výborně dostihem Sertash Ferhanov. Dalším českým jezdcem, který dnes ve Wroclawi vyhrál, byl Jaroslav Myška.


V prvním překážkovém dostihu, Nagrodě 16.000 zl (4+, proutěné překážly, 3000 m, 16.000 zl), se po suverénním výkonu, kdy po celý dostih diktoval tempu soupeřům, prosadil svěřenec trenéra Borkowského Jules´s Dream (Red Rocks) vedený Pavlem Palczynskim. Vítěznému bělouši byl po celý dostih stínem Čarda (Ray of Light) s am. Františkem Plškem a této české dvojici patřilo druhé místo rovněž u cilového mezníku, pět délek za suverénem dostihu. Třetí příčku s odstupem obsadila Haruza (Sir Prancealot) s ž. Bartošem před tréninkovým kolegou Mystical Windem (Montjeu), v jehož sedle byl David Dygrýn. Vystoupení Illdowhaticana (Country Club) a Jana Odložila skončilo šestým místem.

Hlavním chodem letošního prvního wroclawského dostihového dne byla Nagroda Otwarcia Sezonu (5+, steeplechase, 3800 m, 20.000 zl). I po škrtnutí Surina (Belenus) měli zástupci českých stájí v devítihlavém poli početní převahu. Tempa se nejprve chopil Quinze de la Rose (Turtle Bowl) s ž. Kratochvílem, ale na jedné z prvních překážek z něho žokej včera vítězný v Miláně spadl a tak se úlohy lídra dostihu chopil domácí Netto (Kornel). V kontaktu s ním cválala svěřenkyně Grega Wroblewského Džidžali (Ruten) a mezi prvními čtyřmi koňmi se také držel All About Cossio (Cossio), do jehož sedla se nakonec vyhoupl Josef Bartoš. Na začátku poslední čtvrtiny dostihu přešla do čela Džidžali a klisna stáje Nýznerov ukázala výtečnou formu, když ani v cílové rovině nenašla vážnějšího soupeře a dominovala o šest délek před domácím Nettem a Celadonem (Sin Kiang) s Janem Odložilem, který skončil o krk třetí. All About Cossio nakonec doběhl čtvrtý a Tarant (Bachelor Duke) s ž. Jiřím Kouskem pátý.

V posledním překážkovém dostihu, Nagrodě 20.000 zl (4l., steeplechase, 3400 m, 20.000 zl), měli zástupci českých stájí početní převahu, ale nakonec vítězný kůň zastupoval domácí turf. Byl jím svěřenec Roberta Swiateka Haad Rin (Samum), pro kterého úspěšný polský trenér angažoval ž. Jaroslava Myšku. Haad Rin dvě třetiny dostihu odvodil a po menším zaváhání na jedné z překážek se v cílové rovině znovu prodral do čela a nakonec ještě dokázal zvítězit o šest délek před nejúspěšnějším z kvarteta českých koní, svěřenkyní trenérky Porkátové Koprou (Sorbie Tower), kterou vedl Sertash Ferhanov. Třetí doběhl Araayo (Arcano) s am. Plškem, čtvrtý ž. Bartošem vedený Idol (Nowogródek) a tabulový doběh uzavřel Society Solvent (Tiger Cafe) s ž. Janem Kratochvílem. (mze)

Záznam dostihového dne:    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net