NGDAktuálně nejlépe hodnocený český kůň pětiletý hnědák Nagano Gold (Sixties Icon) Syndikátu V3J získal další grupové umístění. V Lucien Barriere Grand Prix de Deauville (Gr.2, 3+, 2500 m, 200.000 €), v níž loni skončil na čtvrtém místě, obsadil pod vedením Christophe Soumillona třetí místo a své konto obohatil o 21.000 €.  


Svěřenec Václava Luky mladšího nastupoval do dostihu jako favorit, přičemž o tento post se dělil se čtyřletým Ziyadem (Rock of Gibraltar) s Olivierem Peslierem. Na jeho podporu stáj vyslala do dostihu i vítěze Zlatého poháru Premier Liona (Zanzibari) s cílem dělat svému stájovému kolegovi tempo. Hamelinem vedený Premier Lion se také záhy ujal taktovky, byť tempo možná mělo být o něco rychlejší, když Soumillonovi Nagano Golda v prvním oblouku puloval. Ten se pak usadil v zadní části pole, při točení do cílové rovinky se protáhl kolem bariéry a posunul k čelu, nicméně razance finiše nebyla tak silná jako v jeho nejlepších startech a skončil třetí. Vítězství si odnesl zmíněný Ziyad, půl délky před Soft Light (Authorized). na něhož Nagano Gold ztrácel dvě délky. Premier Lion po kolizi v závěru skončil šestý.    

Technický výsledek dostihu
Záznam

Vedle hlavního dostihu se bošovický zástupce objevil i v úvodním dostihu dne Prix Casino Barriere Trouville (Classe 2, 4+, 1500 mAW, 28.000 €, záznam) v němž Borsakov (Dylan Thomas) s Antoine Hamelinem doběhl s odstupem na pátém místě.







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking