Merano HiddenFlame2bMerano dnes vidělo koncert českých koní. O historicky unikátní pětici českých vítězství se lví měrou zasloužilo Centrum Darhorse a trenér Ludvík Haris, kteří do Merana přijeli se 4 koňmi a odvážejí si domů 4 vítězství a více jak 18 tisíc euro. Navíc dvě z vítězství získali s vlastními odchovanci Finiosem a Galisem, díky nimž byl dnešní mítink v Meranu jedním z největších zahraničních úspěchů českého chovu v letošní sezóně.


Překážkovou hvězdou vínovooranžových barev je AU PIED LEVE (Apsis), který dnes v Premio RTTR (4+, siepi, 3300 m, 15.000 €, záznam) zaznamenal už čtvrté vítězství na italských skocích. Stejně jako před dvěma měsíci musel o vítězství bojovat, a i když to už na okamžikl vypadalo, že bude po poslední překážce poražený, Jan Faltejsek ho ještě znovu rozhýbal a pětiletý hnědák dokázal porazit favorita Chappy Brosse (High Chaparral) o hlavu. Mushrae (Kalanisi) a Jan Kratochvíl obsadili třetí místo, zatímco jejich tréninkovému kolegovi Big Fly (Hurricane Run) a Josefu Bartošovi se tolik nedařilo a proběhli cílem na poslední šesté příčce.

Trenér Ludvík Haris a stáj DAR uspěli také v hned následujícím dostihu, kterým byla rovinová Premio S.I.R.E. (3+, 1600 m, 11.000 €, záznam). Federico Bossa vedl HIDDEN FLAMEa (Barathea) od startu v kontaktu s vedoucím koněm a v cílové rovině desetiletý ryzák akceleroval a získal jubilejní desáté vítězství své kariéry. V průběhu týdne tak zvítězil na zdejší dráze už podruhé, tentokrát o 4 délky. Lagaro (Dalghar) nestartoval. 

Trenér Haris bude na dnešní dostihový den určitě moc rád vzpomínat. Hattricku na zdejší dráze totiž docílil vítězstvím v dalším rovinovém dostihu, kterým byla Premio Anag (3+, 1400 m, 8.800 €, záznam). FINIOS (Midships) se pod  Federicem Bossou rovzpomněl na svůj dobrý výkon na zdejší dráze ve věku dvou let a dokázal zvítězit o necelé dvě délky před favorizovanou Determination (Soldier Of Fortune).

Bez vítězství nebude z Merana odjíždět ani tým trenéra Josefa Váni staršího, protože v Premio Something Special (4+, steeple, 3550 m, 12.000 €, záznam) se po více než dvou letech vrátil na vítěznou vlnu zástupce Scuderia Tania LE MOULLEAU (Silver Frost), kterého vedl Jan Kratochvíl. Bělouš dloho cválal v poli dostihu, ale ještě před posledním zatáčkou se dostal do vedení a poslední překážku skákal jako jasný vítěz. Home Please (Greinton) a Josef Bartoš byl klasifikovaný na čtvrtém místě.

Snad ani jinak nemohl dopadnout další rovinový dostih, Premio Ang (3+, 2200 m, 11.000 €, záznam), kam trenér Haris vyslal na start zástupce stáje ALPEJ GALISE (Suteki Shinsukekun) s Marcello Bellim. Šestiletý ryzák totiž po dvou letošních umístěních na zdejší dráze dokázal tentokrát o dvě délky vyhrát. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking