Potřetí v životě se pětiletý hnědák Syndikátu V3J a šampión českých vytrvalců NAGANO GOLD (Sixties Icon) postaví na start grupového dostihu. Po loňských čtvrtých místech v Grand Prix de Deauville (Gr.2) a Prix du Conseil de Paris (Gr.2) se zítra pokusí o průnik výše v Prix d'Hedouville (Gr.3, 4+, 2400 m, 80.000 €).

 
Do sedla svěřence trenéra Václava Luky se vyhoupne Gregory Benoist, zatímco jeho partner z minulého startu Mickael Barzalona bude v sedle čtyřletého zástupce Godolphinu Gyllena (Medaglia d'Oro), loňského vítěze Prix Eugene Adam (Gr.2), který však od čtvrtého místa v Prix Guillaume d'Ornano (Gr.2) v polovině srpna nestartoval.  Úspěšný vstup do nové sezóny má naopak za sebou další ze silných soupeřů čtyřletý Aspetar (Al Kazeem), který 13. dubna doběhl druhý v John Porter Stakes (Gr.3) v Newbury. V Anglii Rogerem Charltonem trénovaného valacha pojede Pierre-Charles Boudot. V Kataru druhým místem v tamní bohatě dotované The Amir Trophy (KAT Gr.1) vstoupil do letošní sezóny šestiletý Royal Julius (Royal Applause), zkušený svěřenec J. Reyniera, který loni vyhrál Premio Presidente della Repubblica (Gr.2) a je pravidelným účastníkem francouzských grupových zkoušek, ve kterých sbírá peníze. Znovu čeká Nagano Golda střet s Tiberianem (Tiberius Caesar) a Caravagiem (American Post), které minule snadno zdolal  a při vší úctě k třídě sedmiletého Tiberiana, jeho nejlepší dny jsou již zřejmě pryč. Naopak nahoru jde čtyřletý Folamour (Intello) z lotu Andre Fabreho, který do letošní sezóny vstoupil triufem v Prix de la Porte de Madrid (L) v Saint-Cloud a zítra ho povede Maxime Guyon. (miv)

Dostih startuje v 16.25 a lze jej volně sledovat na www.france-galop.com (ikonka na horní liště "live") po bezplatné registraci.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking