hedouville 2019Své zatím nejlepší umístění v grupové společnosti dnes v Prix d'Hedouville (Gr.3, 4+, 2400 m, 80.000 €) vybojoval pětiletý Nagano Gold (Sixties Icon) Syndikátu V3J. Do dostihu se sedmi soupeři nastupoval jako třetí šance a tentokrát naplnil předpovědi sázkařů a skončil na třetím místě.

 
Na měkkém pokladu se po startu chopil vedení 15:1 nabízený Petit Fils (Makfi), jediný kůň v poli bez blacktype vítězství či umístění a Theo Bachelot s ním nasadil falešné tempo. Nagano Gold, do jehož sedla se vyhoupl Gregory Benoist, se držel vzadu na poslední či předposlední pozici a v úvodu dostihu se v pomalém tempu s Benoistem trochu pral. V cílové rovince opět přišel s pěkným finišem, ale tentokrát trochu méně důrazným než minule, který v silnější konkurenci než při předešlém startu stačil na třetí peníze. Bachelotův tah s falešným tempem vyšel (čas 2:28, 41) a PETIT FILS nakonec udržel vedení až do cíle, hlavu před útočícím favoritem Folamourem (Intello), Nagano Gold skončil další dvě délky zpět. 

 

Zatíco Nagano Gold dosáhl v hlavním dostihu na svůj dosud nejvyšší úspěch, ostatním českým zástupcům se v rámcových dostizích nedařilo. V Grand Handicapu de Paris (Classe 1, 4+, 2000 m, 70.000 €) skončil Khochenko (Pastoral Pursuit) s Ingrid Janáčkovou-Koplíkovou po aktivním průběhu patnáctý, mimo dotovaná místa doběhli i Royal Town (Wootton Bassett) s Radkem Koplíkem a Kool and the Gang (Elusive City) s Cyrille Stefanem v Prix du Pont Au Change (Classe 2, 4+, 1600 m, 28.000 €).  (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking