dresden zanrOsm koní v českém tréninku dnes startovalo na mítinku v Drážďanech a byla to méně úspěšná výprava než ta, která se na Svátek práce představila divákům v Mnichově a v Lipsku. Tentokrát vezou čeští zástupci domů dvě dotace za čtvrtá místa a jednu za páté místo.O místo výše se oproti nedávnému startu v Hoppegartenu dostal v úvodním Sächsiche.de Cup (3+, handicap kat. IV, 1900 m, 5.000 euro, záznam) zástupce Stall Christine Gräfin von Kageneck Kaisertaler (Wiener Walzer), kterého  Wladimir Panov přivedl do cíle na čtvrté příčce, cca 10 délek za vítězem. Německá premiéra svěřenkyně trenéra Hlavatého Shecanrally  (Arcano) s Martin Laubem v sedle v Astro GmbH Cup – 1. Rennen der Mitteldeustchen Galoppserie 2019 (4+, handicap kat. IV, 1500 m, 5.000 euro, záznam) skončila předposledním devátým místem přibližně s patnáctidélkovým mankem na vítěze.

V Jubileumsrennen der Firma Palasax GmbH und des Wirtschaftbüro (3l., kat. D, 1400 m, 6.000 euro, záznam) zastupovali český turf dva tříletci. Lépe si počínal Bently (Alhebayeb) s Vendulou Korečkovou v sedle, který ukořistil poslední pátou dotaci 300 euro, přičemž za vítězem zaostal o 10 délek. Overdosova dcera La Vida vedená Martinem Laubem pořadí v dostihu na sedmém místě uzavřela. 

Další dva čeští koně zůstali za dotovanými místy v Preis der DDV Mediengruppe (3+, handicap kat. III, 1400 m, 7.000 euro, záznam). Po třičtvrteční pauze se na dráhu vracející Quintero (Stormy Jail) a Vendula Korečková skončili šestí, přibližně devět délek za vítězem, zatímco Belinda Too (Tertullian) s Wenke Falland nabrala ještě větší ztrátu a doběhla poslední devátá.

V Tag 24 – Cup (4+, kat. E, 1400 m, 3.600 euro, záznam) se postavil na start v Německu v předchozí kariéře často startující Poker Run (Areion). Vendula Korečková ho vedla v průběhu dostihu blízko vedoucímu koni, ale v cílové rovině stačil hnědák mezi pěti soupeři na zisk čtvrtého místa, asi 13 délek za prvním v cíli. Bilanci českých koní v Drážďanech nevylepšila ani poslední startující Alva (Black Sam Bellamy) v závěrečné Wettstar - Preis (4+, handicap kat. IV., 2200 m, 5.000 euro, záznam), kde skončila za vedení Jiřího Palíka šestá, přibližně se sedmidélkovým odstupem za vítězem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking