Wroclaw NagrodaOtwarciaSezonuSedmnáct koní v českém tréninku se zúčastnilo zahájení sezóny na závodišti Partynice ve Wroclawi. Početní převahu měli v hlavním dostihu mítinku, steeplechase Nagrodě Otwarcia sezony, kde se prosadil svěřenec trenéra Pavla Polese Starbuck stáje EŽ Praha. V jeho sedle byl vůbec poprvé amatér Michal Mikšovský, který přivedl desetiletého hnědáka k devátému vítězství v kariéře.


Nagrody Otwarcia Sezonu (5+, steeple, 4200 m, 20.000 zl) byl škrtnutý Icarium (Medicean), ale i tak měli čeští koně v jedenáctihlavém poli velkou početní převahu. O tempo se dlouho staral v Polsku trénovaný Celadon (Sin Kiang), a Starbuck cválal blízko něho. V poslední pětině dostihu přešel Starbuck do čela a s přehledem před ním  vyhrál, Celadon ale o druhé místo přišel pro pomýlení v kurzu, kdy ho jezdec Chopyk navedl na jinou překážku. Druhé místo tak získala Hayley (Needham's Fort) s Janem Odložilem, a na tabuli se ještě vešel čtvrtý Linngar (Linngari) s Marcelem Novákem. Mimir (Star Furry) s Patrickem Boekhoutem proběhl cílem šestý, zatímco Espoir de l'Oasis (Al Namix) s Josefem Borčem, Lancaster Rose (Windsor Knot) a Rostislav Benš a Hubal (Safety Wire) s Markem Stromským dostih platně nedokončili.

Vítězem prvního překážkového dostihu polské sezóny, Nagrody 16.000 zl (4+, prout, přek., 3200 m, 16.000 zl) se stal o 17 délek ještě loni MVDr. Olehlou trénovaný Trim  (Belenus) s jezdcem Chopykem, za nímž dorazil do cíle jako nejlepší z českého kvarteta Le Grand (Grand Presidium) s Marcelem Novákem. Golden Devil (Pop Rock) byl s Janem Odložilem čtvrtý a za ním doběhla Banja Luka (Sorbie Tpwer) vedená jezdcem Beswickem. Neo (Ecosse) a Rostislav Benš výsledkovou listinu uzavřeli.

Šest koní v českém tréninku se popasovalo s domácími v závěrečné Nagrodě 20.000 zl (4+, steeple, 3400 m, 20.000 zl), kde ale opět dominoavl domácí kůň, a to Nebo ( ) s Niklasem Lovénem. Půldruhé délky za ním získala druhé peníze Cosmic Magic (Kamsin) s Markem Stromským a na tabuli se už vešel jen pátý Speeder (Pouvoir Absolu) vedený Janem Odložilem. Šesté a sedmé místo patřilo Nevadovi (Fly To The Stars) s Michalem Mikšovským a Motivovi (Sharpour), kterého vedl Thomas Boyer. Fringant de Chanay (Lord Du Sud) a Trenta (Camill) se do cíle nedostali. (mze)

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking