NG seymourPo Tullamorem, Mikhailu Glinkovi a Meanderovi by se zástupce stáje Syndikát V3J Nagano Gold (Sixties Icon) měl stát čtvrtým koněm připravovaným v Česku, který se postaví na start největšího evropského dostihu, Qatar Prix de l'Arc de Triomphe s dotací 5 milionu eur. Jak dnes na tiskové konferenci k Evropskému poháru žokejů uvedl trenér Luka, bude ho 6. října v Longchamp jezdit Mickael Barzalona. Ten ho dovedl v dubnu k triumfu v Listed Prix Lord Seymour.


"Včera večer jsme se domluvili, že ho bude jezdit Mickael Barzalona, který ho už jezdil, ale pak ho nemohl jezdit pro závazky u stáje Godolphin," řekl Luka. "Pro Arc koně nemá a vrací se do jeho sedla. Christophe Soumillon, který jezdil Nagana v posledních dvou startech, bude jezdit japonského koně Kisekiho, se kterým byl třetím v předzkoušce Arcu. Je to z diplomatických důvodů, protože má před sebou angažmá v Japonsku. Co se týče Nagano Golda, tak se cítí dobře, zdá se být v pohodě. Ochladilo se, a tak se bojím, aby nechytil chloupek, ale děláme vše proto, aby neochlupatěl. V minulých sezónách se ukázalo, že podzimní formu má." Jak ještě trenér prozradil, do Francie by měl vítěz dvou Listed ve Francii a český klasický vítěz Nagano Gold odjíždět v pátek ráno před nedělním dostihem. "Nepojedeme ale přímo do Longchamp, ale ubytujeme ho někde na klidnějším závodišti a do Longchamp ho přesuneme v neděli ráno."

Držitel dvou titulů šampiona Nagano Gold, který se při posledním startu v Deauville přehoupl přes celkový zisk 5 milionu korun, se tak letos se soupeři ve Francii popasuje popáté. Kromě již zmíněného vítězství v dubnu v Listed byl ve třech dostizích grupy 2 a 3 nejhůře v cíli třetí.  (mze)


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net