MeranoDvoudenní mítink vrcholící Gran Premio Merano se koná už příští víkend a proto byli dnes v Meranu k vidění menší dostihy. Zúčastnili se jich tři svěřenci trenérů Váňových a všichni se umístili. Nejvýše se v cíli dostal Home Please, ale nejblíže k vítězi byl čtyřletý Kapjahr (Kapgarde), který se v Premio Brandis Keller  (4+, siepi, 3000 m, 13.200 euro, záznam) poměřil se sedmi vrstevníky.


Kapjahra přivedl Josef Bartoš do cílové roviny okolo pátého - šestého místa, ale po posledním skoku ještě zástupce stáje Josefa Aichnera přidal a dostal se na čtvrté místo. Dostih byl úspěchem koní trenéra Romana - zvítězil Dundee Lodge (Red Rocks) s Gabrielle Agusem před Sae Cortesapertas (Casamento). Na vítěze ztrácel svěřenec trenéra Váni čtyři délky.

Také kros Premio Oreste De Strobel (4+, cross country, 3900 m, 10.000 euro, záznam) ovládli svěřenci trenéra Romana. Nejprve dostih dlouho vodil Nadat (Aussie Rules) s Dominikem Pastuzskou, ale v poslední čtvrtině dostihu poslal Raffaele Romana do čela Amaranthuse (Daro Sopran) a o šest délek zvítězil. Třetí Home Please (Greinton) s Josefem Bartošem v sedle za ním zaostal 18 délek, jako čtvrtý projel cílem Option Be (Nickname) s Janem Kratochvílem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net