cyrrebelMezi šest různých závodišť pěti zemí se v neděli rozprostřel zájem tuzemských stájí a jejich čtyřnohých zástupců. O mítinzích v Netolicích a Bratislavě jsme vás informovali v samostatných článcích, nyní se podáváme na "zbytek".


Že slovo zbytek uvádíme v uvozovkách je záměrné, neboť na západ či jih od našich hranic čeští koně bojovali nejen v kláních dotačně výrazně převyšujících naše či slovenské reálie, ale přišly na řadu i starty v blacktype dostizích.

Meranský double

Začneme v Itálii v Meranu, které den před dvojitým pokusem českých odchovanců o zisk statusu blacktype koně v podání Gaspariniho (Eagle Top) a Welluncy (Egerton), hostilo nejen naše překážkové koně, ale i jednoho rovinového. Tím byl dvouletý Bunamboo (Buratino), třetí ze Simsonovy ceny, který při druhém kariérním startu obsadil v poli čtyř koní třetí místo v Premio Ribot (1600 m, 12.100 €, záznam), ale s výraznou ztrátou za bojující dvojicí.
Oba překážkové dostihy se, jako dnes už většina překážkového programu italské dráhy, staly kořistí českých koní. V cross-country Premio Paolo Meandri (6+, 4100 m, 11.000 €, záznam) česká převaha vyústila v raz-tři doběh, když své první meranské vítězství získal už dříve v tamní Gd2 steeplechase druhý KING ARTUR (Belenus) stáje Vocentka z lotu Pavla Polese s Niklasem Lovénem, kterého na druhém a třetím místě jistili Almost Human (Le Havre) a Gap Pierji (Kapgarde).
V proutěnkách Premio Saverio Lembo (4, 3300 m, 18.700 €, záznam) proměnil svůj debut v barvách Josefa Aichnera v první vítězství Josefem Váňou mladším připravovaný CYR REBEL (Cockney Rebel) s Pavlem Složilem. Třetí místo obsadila Surabaya (Gutaifan), čtvrtý Tijen de Lesieniec (Silvaner). 

Deauville s Aigle Vaillantem

Závodiště v Deauville vidělo další pokus tříletého Aigle Vaillanta (Wings of Eagles) stáje Lokotrans o úspěch v listed dostihu. V úvodu Prix Nureyev (L, 3, 2000 m, 55.000 €, záznam) Václavu Janáčkovi, který se jej snažil držet v poli a nevodit, hodně půloval, na začátku cílové roviny měl slibný okamžik, ale pak polevil a skončil poslední, necelých 10 délek od vítěze. 
Bez místa skončil i svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové Siglo de Oro (Clodovil), který finišoval sedmý v Prix du Quai Saint-Etienne (Classe 3, 4+, 1500 m, 21.000 €, záznam

Hoppegarten: Popinjay pátý v listed

Další pokus o úspěch v blacktype dostihu se odehrál v Hoppegartenu. Šestiletému valachovi stáje DB Logistic s.r.o. Popinjay (Dawn Approach) vybrala Štěpánka Myšková pro premiéru na listed scéně ultravytrvaleckou Hoppegartener Steher-Preis (L, 2800 m, 25.000 €), v níž pod Janem Vernerem obsadil v poli šesti koní páté místo. Vítězství získal polský HIPOP DE LOIRE (American Post) se Szczepanem Mazurem.
V rámcovém dvojkovém handicapu wettstar.de-Rennen na 1800metrů o 14 tisíc eur finišoval čtvrtý Ophelia's Aidan (Camacho), jeho tréninková družka Lassca (Aclaim) uzavřela doběh trojkového handicapu na 2000 metrů. Záznam celého mítinku

Za peníze v Dieppe

Čtveřice českých překážkových koní od trenérů Töröka a Urbánka startovala v neděli také v Dieppe a všichni se vracejí domů s umístěním. Tříletá My Baby Doll (Ultra) z Trávníčkova vlastního chovu doběhla třetí v proutěnkách Prix d'Aigueperse (Classe 4, 3400 m, 19.000 €), stejné umístění získal i Rate (Reliable Man) ve steeplechase Prix le Roi Thibault (Classe 4, 5, 3900 m, 21.000 €).   
Sice mimo tabuli ale přesto za peníze doběhli i oba Urbánkovi svěřenci Pallatium (Cima de Triomphe), který doběhl šestý v proutěnkách Prix Rene Menard (Classe 3, 3400 m, 22.000 €) a Folburg de Palma (Sageburg) sedmý v Prix de l'Ailly (pp, 5+, 3800 m, 25.000 €). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net