Netolice zanr2Devět dostihů a bohatý doprovodný program čekaly v neděli návštěvníky malebného netolického závodiště. S velkými ambicemi a silnou sestavou dorazil na jih Čech trenér Radek Holčák, jemuž sice plány na velký den trochu zhatil škrt favorizovaného Wotana z hlavního dostihu kvůli ztrátě podkovy krátce před startem, i tak se ale mohl radovat z hattricku. Tří vítězství dosáhl i žokej Jan Odložil, jemuž se v sedle Sweet Red Wine podařilo uspět i v hlavním dostihu Velké netolické steeplechase.

 
Ta se letos běžela pod názvem Cena Charvát Group s.r.o. a přátel netolických koní a dostihů (III.k., 4100 m) a po škrtnutí výše zmíněného Wotana se na její start postavila čtveřice koní. Většinu dostihu udával tempo Marcon (Enjoy Plan), chyby jej však stály dost sil, v závěru tak převzal taktovku SWEET RED WINE (Ray of Light - Salveta, Arcane) ze stáje svého trenéra Pavla Odložila a nikým neohrožován zadrženě zvítězil o 5 délek před Kornelií (Scater), slábnoucí Marcon finišoval se ztrátou dalších 12 délek třetí.

NN22 ladislav

Žokej Jan Odložil v jeho sedle tímto triumfem završil hattrick, který získal ve třech po sobě jdoucích dostizích. Jím vedený pětiletý CUWALL (Wallace - Culea, Leonidas), taktéž reprezentující stáj Pavla Odložila, získal v Ceně ŠINDELÁŘ SPEDITION s.r.o. – za podpory firmy Josefa Váni - JOVAN (stch IV.k., 3400 m) třetí vítězství v řadě, i když mu cestu k němu usnadnily chyby soupeřů, po nichž do cíle došli jen dva z šesti účastníků dostihu. Poté se mu podařilo vyčlenit šestiletého YAHKA (Moonjaz - Yokyra, Rainbows for Life) trenéra Popelky z kategorie nezvítězivších v Ceně AGROKOMPLEX ŠUMAVA s.r.o.  (stch IV.k., 3600 m).

Nepřehlédněte: V katalogu ročků je nyní k prodeji 8 koní. Všechny nabízí Centrum Darhorse

Holčákův hattrick odstartovala subtilní ale bojovná ETERNITY (Age of Jape - Earlien, Varadar) stáje RH Racing, která své třetí kariérní vítězství dosáhla s převahou 11 délek pod Sofií Kvízovou v dostihu žáků a mladých jezdců Ceně Václava Smolíka (V.k., 1800 m). Naprosto přesvědčivé bylo i vítězství ostříleného bělouše stáje Joly DARKOLVY (Dark Angel), který v Ceně vzpomínky na Jiřího a Tomáše Hurtovy (III.k., 2400 m) bez problémů unesl i 63 kg a dávaje soupeřům od 6 do 10 kil lehce pod Lukášem Matuským zvítězil o 5 délek. Hattrick pak završil, opět s podporou Lukáše Matuského, v závěrečné steeplechase Cena senátora Tomáše Jirsy (V.k., 3200 m), v níž svou steeplechase premiéru proměnil ve velmi lehké vítězství DANCING BLOOD (Tin Horse) stáje KT Obal CZ.

Dvě třetiny dostihů pro tuzemské odchovance

Pozorný čtenář jistě postřehl, že ze šesti již zmíněných dostihů vyhráli čtyři koně narození v České republice. Další dva úspěchy tuzemských chovatelů přinesli desetiletý výhodně zatížený LADISLAV (Heretic - Lady Starlight, Distinctly North) z chovu Pavla Horčičky, který pro stáj DS Renner a trenérku Krysmanovou Rennerovou vyhrál s am. Ivanou Machačovou úvodní Cenu ENVISAN – GEM a.s. – PROSTOR DESIGN s.r.o. (hdcp IV.k., 1600 m) a někdejší zimní královna DARK ABSOLU (Pouvoir Absolu - Rabbit Dark Angel, Dark Angel), která úspěšným barvám svého chovatele Rabbitu Trhový Štěpánov a trenéru Petrlíkovi přidala další vítězství v Ceně města Netolic (III.k., 1200 m). Klisnu k jejímu čtvrtému vítězství dovedl žk. Marcel Novák. Naopak premiérový triumf, ovšem stylem zadrženě 7, získala v Ceně společnosti Tipsport (IV.k., 1600 m) osmiletá LIKE A TRINITY (Makfi) stáje Březina Legacy Buršice, připravovaná Ladislavem Březinou a vedená am. Terezou Jedličkovou. (miv)

NN22 yahk
NN22 darkabsolu       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net