AaronKatalog ročků, služba pro české chovatele nabízející k prodeji své odchovance, nově nabízí k prodeji osm ročních plnokrevníků. Pod všemi je podepsána společnost Acton s.r.o., vlastník Centra Darhorse, která mj. nabízí polosourozence dvouletého šampióna a dvojnásobného klasického vítěze Lagara (Dalghar) či jedničkové Luxie (Midships) z Gr.3 v Irsku umístěné Galileovy dcery Luxurious.

 
Převahu v nabídce mají hřebci, kterých Darhorse nabízí 6. Klisny jsou na prodej jen dvě poté, co těsně před publikováním v Katalogu si nového majitele našla bělka Ottglia (Mikhail Glinka - Ottima, Dalakhani). Začněme podle abecedy ryzákem AARON (Zazou), druhým potomkem sedminásobné vítězky Anshoy (Sholokhov). vnučky šampiónky Arganty (Monsun).

Nepochybně zajímavý rodokmen má také hnědák CRESCENDU (Dux Scholar), syn vítězky Velké ceny Prahy Corcovady (Captain Rio), která jako dvouletá vyhrála listed dostih v Irsku a později už v českém tréninku totéž zopakovala v Itálii. Je zřejmě jediným v tuzemsku na prodej nabízeným ročkem zdejšího chovu, jehož oba rodiče jsou blacktype vítězi.

Hnedák DIDIER je synem prověřeného Majestic Missile (Royal Applause), otce 7 blacktype potomků včetně trojnásobného šampióna českých sprinterů Mikeshe. Matka Dariane (Oratorio), dvojnásobná vítězka, je polosestrou Gr.3 vítěze Criuse (Heliostatic).

Hnědák FRESCH DUX, syn český chov nedávno opustivšího Dux Scholara (Oasis Dream), je dalším potomkem spolehlivé matky Fione (Rainbows for Life), která dala tři vítěze ze čtyř startujících potomků, přičemž Fiomi (Midships) vydělala téměř 200 tisíc korun a Finále (Midships) necelých 150 tisíc.

LUXUS MAN (Zazou) je synem Galileovy dcery Luxurious, která se v Irsku dokázala umístit v několika grupových dostizích. V chovu dala zatím jen jediného startovavšího potomka, kterým však je jedničková Luxia (Midships), která doběhla těsně druhá v Ceně Wago - bývalé Ceně Hřebčína Napajedla a v Oaks obsadila páté místo.

Hodně zajímavý rodokmen především pro zájemce o překážkové koně má TITANIUS (Mikhail Glinka), jehož matka Tialine, polosestra vítěze devíti překážkových dostihů Twist Dancera, je dcerou hřebce Martaline (Linamix), mimořádně úspěšného otce překážkových koní a svého času nejdražšího překážkového plemeníka na světě.

Výborný původ má i LADY ZORA (Zazou), jejíž matka Lady Kristinne (Night Shift), blízká příbuzná evropské šampiónky In The Groove (Night Shift), se v našem chovu blýskla produkcí hřebce Lagara (Dalghar), ve dvou letech neporaženého šampióna, který jako tříletý vyhrál Velkou jarní cenu u nás i na Slovensku.

Také LEONARDA (Zazou) má co nabídnout. Klisna je druhým potomkem jedničkové Luxie (Midships) a vnučkou v irských grupových dostizích umístěné Luxurious (Galileo), jejíž 3/4 sestra Gorongosa (Montjeu), Gr.2 vítězka, je úspěšnou matkou v jihoafrickém chovu. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net