lot 301Až v sobotu 13. srpna začne v Deauville tamní nejprestižnější dražba - Vente de Yearlings d'Aout, nebudou letos čeští turfmani sledovat jen případné nákupy nových posil do českých stájí, pokud k nějakým vůbec dojde, ale i to, jak dobře se podaří prodat dva ročky, kterým se podařilo na tuto výběrovou dražbu dostat. Pod oběma je totiž podepsán francouzský Haras de Beaufay, hřebčín patřící Jiřímu Trávníčkovi.


Už samotná účast na dražbě je úspěchem, protože dostat na ni svého ročka znamená, že kůň disponuje nejen velmi dobrým rodokmenem, ale také výborným exteriérem. Pro Trávníčka bude účast na této dražbě v roli chovatele premiérou a je i důsledkem vysokého počtu vlastních ročků, které má letos k dispozici. Pro jednoho ze svých klientů připravuje Beaufay pro elitní dražbu hřebce po nadějném Wootton Bassett (Iffraaj), druhým je vlastní odchovankyně po vítězi Epsom derby ryzákovi Australia (Galileo).

Nejprve přijde na řadu hřebec po Wootton Bassett, nabízený jako lot 80. Roček je synem anglické vítězky Paradise Cove (Harbour Watch) a je jejím třetím potomkem. Jeho o dva roky starší polobratr Sheer Rocks (Iffraaj) sice nezískal blacktype status, ale v Anglii patří k velmi solidním koním, o čemž vypovídá i tamní rating 88 liber. Matka Paradise Cove je polosestrou listed vítězky Painter's Dream (Sadler's Wells) a vnučkou skvělé Peinture Bleue (Alydar), matky šampióna Peintre Celebre (Nureyev), ale též báby napajedelského Pouvoir Absolu (Sadler's Wells).Pod číslem 301 pak bude nabídnuta hnědka po Australia, otci 31 blacktype vítězů včetně pěti Gr.1 vítězů. Klisna je potomkem Dylan Thomasovy (Danehill) dcery Holly Polly, trojnásobné vítězky, jejímž největším úspěchem na dráze bylo druhé místo v Langer Hamburger (L) za Charvátovým Trip to Rhodos (Rail Link). Jiří Trávníček ji získal prostřednictvím Tomáše Jandy na prosincové dražbě v Deauville v roce 2018 za 40.000 €, kdy byla nabízená březí po Charm Spirit (Invincible Spirit). Ač z tohoto spojení narozená Holly Story zatím na dráze mnoho nepředvedla, její o rok starší pravý bratr Qaiser je dosud nejúspěšnějším potomkem Holly Polly, který vedle tří vítězství na francouzských drahách získal i jedno druhé a jedno třetí místo v tamních listed dostizích. Klisna, stejně jako výše zmíněný hřebec, je kvalifikována pro zisk francouzských majitelských prémií. (miv)    

 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net