american flyMinulý týden proběhl druhý ročník srpnové online dražby pořádané německou dražební společností BBAG. Během ní našlo nové majitele 29 koní, prodaných za celkových 386 tisíc eur, což dělá průměrnou cenu 13.310 €. Nejdražším koněm dražby byla podle očekávání dvouletá Salon Starlet (Saxon Warrior), dosud nestartovavší polosestra vítěze letošního Deutsches Derby (Gr.1) Sammarca (Camelot), kterou za 72.000 € získal Florent Fonteyne. Klisna putuje do Francie.

 
Ze souhrnu online příhozů je vidět nemalý zájem českých majitelů, až do vítězného cíle však došel jen majitel (BBAG jména kupujících nezveřejnila) zajímající se o lot 3, čtyřletého hnědáka AMERICAN FLY (Maxios), vydraženého za 26.000 €. Dosud Axelem Kleinkorresem v Mïlheimu trénovaný hřebec získal během tří německých sezón dvě vítězství na distancích 2100 a 2400 metrů, v dalších 11 dostizích se umístil a vydělal částku, rovnající se jeho prodejní ceně - 26 tisíc eur. Jeho aktuální rating činí 71 kg. (miv)

Nepřehlédněte: Ďábel v růžové. Devil in Pink v debutu deklasoval konkurenci v Ceně Masise    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net