Notti magiche4Vrchol první poloviny sezóny v Meranu byl ve znamení úspěchů v Česku trénovaných koní, kterým se podařilo vyhrát všechny čtyři překážkové dostihy včetně toho nejvýznamnějšího - Grande Steeplechase d'Europa. Radost z brilantního koncertu českých koní ale zkalil ošklivý pád Pavla Složila po chybě jím vedeného Gangster de Coddes, který se poté přes svého jezdce převalil a Složil byl ve vážném stavu odvezen ze závodiště do nemocnice.

 
Právě Gangster de Coddes (Secret Singer) dlouho udával taktovku vrcholu dne Grande Steeplechase d'Europa (Gd1, 5+, 4600 m, 65.000 €) a společně s francouzským Eden Conti (Khalkevi) si vytvořili náskok mnohde přesahující 12 délek. Tak to šlo celou polovinu dostihu, na začátku té druhé bohužel přišel nešťastný pád a vše se změnilo. Do vedení přešel Eden Conti, ale vítěz posledních tří ročníků NOTTI MAGICHE (Montjeu) se mu rychle přiblížil, Janem Faltejskem vedený valach záhy převzal vedení a v cílové rovině dokázal znovu útočícího francouzského zástupce odrazit a o délku zvítězit. Třetí, daleko za bojující dvojicí, doběhl Peace Garden (Kapgarde) s Ondřejem Velkem.Jan Faltejsek se při absenci zraněného Josefa Bartoše stal jezdeckou hvězdou dne, neboť vedle Váňova svěřence Notti Magiche ze Scuderie Aichner dovedl vítězně do cíle i jeho stájovou družku SANTA KLARU (So You Think) v krosu Premio Grande di Roma (Gd2, 6+, 5000 m, 30.000 €, záznam) před Almost Human (Le Havre), a také dva koně z "domovské" stáje Dr. Charváta.
Pětiletý RONCAL (Amaron) po předešlých dvou triumfech možná načíná ve steeplechase další velkou sérii triumfů jako v sezónách 2020/21 na proutěnkách, kdy vyhrál 6 dostihů v řadě. V Premio LXVII Ezio Vanoni (stch Gd2, 4+, 3800 m, 40.000 €) zpočátku diktoval tempo, pak vedení přepustil domácímu Lucechericamovi (Maxios) a Palm Springs (Maxios), aby v závěru opět přešel do čela a jistě o 6 délek před Palm Springs zvítězil. 

Nepřehlédněte: První derby úkol Lokotransu splněn. Hello Hola Hay vyhrál Švýcarské derby

Další doklad toho, že mají Pavel Tůma a Jiří Charvát ve stáji nejen ostřílené hvězdy, ale i mladé naděje pro překážkové dostihy, přinesla závěrečná Premio Dei Giovani (pp, Listed, 3, 3300 m, 23.100 €, záznam), v níž zimní derby naděje stáje DON'T DREAM (Dream Ahead) proměnil druhý start v italských proutěnkách v druhé vítězství a Jan Faltejsek v jeho sedle završil kvartet vítězství. Druhý finišoval Darkalon (Tiger Groom).

Záznam celého mítinku
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net