Milan GranSiepiDiMilano NottiMagicheVe vrcholu posledního jarního překážkového mítinku v Miláně, Premio Grande Steeple Chase Di Milano (Gd-1, 5+, steeple, 5000 m, 65.000 euro) měli svěřenci trenérů Váňových nejen početní převahu. Start - cíl ho totiž dokázal o více než 4 délky vyhrát vítěz svých posledních tří dostihů a svěřenec Váni ml. Notti Magiche (Montjeu), kterého vedl pro Scuderia Aichner SRL Jiří Kousek.


Josef Bartoš držel jeho stájového kolegu Il Superstite (One Cool Cat) po celý dostih za ním a v posledních fázích dostihu se snažil přejít do vedení, ale Notti Magiche jeho útok snadno odrazil. Třetí příčka patřila lepšímu ze dvou domácích koní, Faverovu Mezajymu (Makfi). Almost Human (Le Havre) s Janem Kratochvílem skončil čtvrtý, a Nando (Hernando) a Jan Faltejsek získali alespoň dotaci za páté místo. Dosud největším úspěchem devítiletého Notti Magiche bylo vítězství v Gd-3 Gran Corsa Siepi di Pisa loni v lednu.
Záznam Premio Grande Steeple chase Di Milano

Mítink ale nezačal pro české barvy nejlépe. V Premio Paolo Solaroli Di Briona (5+, steeple, 3000 m, 4.000 euro, záznam) byl totiž bohužel diskvalifikovaný ze 4. místa favorizovaný Le Moulleau (Silver Frost) s Michalem Mikšovským v sedle. V dostihu se o 15 délek prosadil druhý favorit Mentore (Doyen) s jezdcem Chieregatim.

Roli favorita ale úspěšně zvládnul hned v následující Premio Martesana (5+, siepi, 3600 m, 16.500 euro, záznamAccelerator (Voix du Nord), který pod vedením Josefa Bartoše vyhrál po taktice start - cíl a zůstavá neporažený ve dvou letošních startech. O půldruhé délky za ním získal druhé místo Jan Faltejsek v sedle domácího Youmshine (Youmzain). Tréninkový kolega Acceleratora Sargas (Shirocco) se s Janem Kratochvílem dlouho držel na druhé pozici, ale v rychlém závěru dostihu odpadl na poslední páté místo s velkou ztrátou na nejlepší.

Do prvního ze tří vrcholů odpoledne, Premio Corsa Siepi Dei 4 anni (Gd-2, 4l., siepi, 3600 m, 50.050 euro, záznam), nasadil trenér Josef Váňa ml. Aixoise (Orpen), kterého zakoupil Josef Aichner za 18.599 euro po jeho snadném vítězství v březnu na proutěných překážkách ve Fontainebleau. Josef Bartoš poslal v poslední čtvrtině dostihu tmavého hnědáka do vedení a dostih pro ně vypadal dobře, ale ještě před zatočením do cílové roviny se Aixois propadl a Josef Bartoš ho nedlouho poté zastavil. Z nečekaného vítězství se radoval Jan Kratochvíl v sedle outsidera Let Go It Papa (Frozen Power), se kterým o více než dvě délky porazil dalšího Faverova svěřence Pazzesca (Mastercraftsman).

Více radosti udělal teprve podruhé startující Lord Dragon (Dragon Dancer) v Premio Giulio Berlingieri (Gd-2, 3l., siepi, 3000 m, 44.000 euro, záznam) mezi tříletými proutěnkáři. Josef Bartoš ho v cílové rovině přiměl k pěknému finiši, díky kterému se dostal přes dva soupeře a získal druhé místo, čtyři délky za suverénním vítězem Sky Constellation (Blu Constellation) trenéra Raffaele Romana, který byl rovněž v jeho sedle. 

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking