Gryffichop compiegne2017První start nejen za barvy stáje Lokotrans a pod vedením trenéra Urbánka, ale také v blacktype dostihu, čeká zítra v Compiegne Gryffichopa (Soave). Kurzem Listed přes proutěné překážky pro čtyřleté, Prix Durtain na 3600 metrů o 80.000 euro, ho provede krátce po 14. hodině Josef Bartoš.


Bývalého svěřence trenéra Francoise Nicolleho Gryffichopa zakoupil pan Karel Jalový po výborné tříleté kariéře. Prvních pět startů absolvoval do července 2017 na rovině, kdy se dvakrát umístil na trati 1950 metrů. Mnohem více se mu ale dařilo na překážkách. Z pěti startů totiž čtyřikrát vyhrál včetně dvou dostihů přes proutěné překážky v Clairefontaine. V dalších třech startech byl Gryffichop nasměrovaný do steeplechase. Nejprve obsadil třetí místo v Auteuil, ale poté dvakrát vyhrál - na 3500 metrů v Toulouse a 10. listopadu na 3300 metrů v Compiegne, což byl jeho poslední start v sezóně. Vysloužil si za něho rating 64.

Zítra se tedy bude Gryffichop vracet na dráhu po půl roce. V  Prix Durtain na něho bude čekat osm soupřů s ratingy 58 až 63. Ověnčená nedávným úspěchem v grupa 3 Prix Hopper půjde na start Royale Maria (No Risk At All) trenéra Macaireho. Gryffichopův bývalý tréninkový kolega Pirate du Rheu (Zizany) se loni umístil jako čtvrtý v grupě 2 v Auteuil a také v Listed. Při jediném letošním startu  v Auteuil 1. dubna v dostihu grupy 3 byl zadržený. Macaireho Cicalina (Santiago) německého chovu loni vyhrála čtyři překážkové dostihy a při svém prvním startu v blacktype 26. dubna skončila v Listed v Compiegne čtvrtá. Třikrát loni vyhrál letos rovněž debutující Boy Burg (Sageburg). Zajímavým koněm v poli je i v posledních dvou startech je neporažená Doctor Chalnetta (Doctor Dino). Klisna takhle výborně zahájila svou kariéru na překážkách. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking