Partenit compiegneNadějnou předehrou před nabitým víkendem, v němž čeští koně budou bojovat na několika frontách a čeká je řada velkých dostihů, byl páteční mítink ve francouzském Compiegne. Zúčastnilo se ho šest koní v českém tréninku, z nichž čtyři doběhli na dotovaných místech.

 
Nejblíže vítězství byl pětiletý hnědák Viktora Timošenka Partenit (Invincible Spirit). Ten se sice již nevrátil do formy, kterou předvedl před odchodem do Dubaje, v Classe 3 Prix de Saint-Just En Chaussee (4+, 1800 m, 18.000 €, záznam) však s Bauyrzhanem Murzabayevem předvedl pěkný výkom. při kterém ho jen krk dělil od vítězství. Ve stejném dostihu startoval i sedmiletý Arcturus (Fast Company), který doběhl šestý. 

Arcturus sice na dotaci nedosáhl, další dva svěřenci Zdeno Koplíka, startující v prodejních handicapech, však s prázdnou z Compiegne neodjížděli. Devítiletý Ultimate Fight (Muhaymin) skončil čtvrtý v Prix de la Clairiere de l'Armistice (Classe 4, 4+, 1400 m, 16.000 €, záznam) a čtyřletý Apollon (Soldier Hollow) uzavřel tabuli v Prix de Caisnes (Classe 4, 4+, 2000 m, 16.000 €, záznam).

Dobrý dojem zanechala Partenitova stájová i tréninková kolegyně Smila (Sea The Stars), která mezi debutujícími tříletými klisnami v Prix du Puits d'Orleans (2000 m, 27.000 €, záznam) obsadila čtvrté místo. 

Neuspěla jen čtyřletá Mirissa (Camelot), která se po aktivním průběhu v ultravytrvalecké Prix de Margny-les-Compiegne (Classe 3, 4, 2800 m, 30.000 €, záznam) v závěru propadla na poslední místo. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net