Ponntos listedTříletý Ponntos (Power), vycházející hvězda stáje dr. Evy Nieslanikové, který loňskou sezónu zakončil dvěma triumfy v Itálii, se neztratil ani při svém sezónním debutu, pro který mu trenér Petr Nieslanik vybral listed sprint v Miláně Premio Certosa (3+, 1000 m, 38.500 €, záznam). V něm byl jedním z dvojice tříletků, kteří se postavili pěti starším koním.

 
Stejně jako v předešlých startech i tentokrát šel Ponntos brzo po startu do čela, Milan Zatloukal v jeho sedle nasadil pekelné tempo (výsledný čas 0:57,8) a ač vedení držel ještě na distanci, v závěrečných metrech Ponntos rychle zeslábnul a spadl na čtvrté místo. I tak ale dosáhl výborného výsledku, když vítězství si odnesl zřejmě nejlepší současný italský sprinter The Conqueror (Excelebration), který společně s Ponntosem tlačil na tempo a na něhož Ponntos ztrácel jen 3 délky.

V Miláně startoval i jeho stájový kolega Don Clifs (Canford Cliffs), který v handicapové Premio Crotti (4+, 1500 m, 15.400 €) skončil sedmý. (miv)

Nepřehlédněte: Úspěšný Štrasburg. Brunch Royal druhý v krosu, do Derby hlášený Tcheque King čtvrtý v maiden    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net