tchequekingZatímco v Mostě zbývalo jen pár desítek minut ke startu české dostihové sezóny 2021, dva zástupci domácích stájí se představili divákům ve Štrasburku. A ukázali se velmi dobře, a to nejen na překážkách, ale i v rovinovém dostihu.

 
Pár minut po poledni byla odstartováno Prix Martine Et Michel Lutz (cc, 5+, 5200 m, 44.000 €, záznam), do níž po předešlých třech vítězstvích v řadě odskakoval svěřenec Josefa Váni mladšího Brunch Royal (Sunday Break) jako druhá šance. V dostihu s velmi vlažným začátkem se pod Josefem Bartošem držel na konci v pole, v závěru se posouval dopředu, v cílové rovině zkusil bojovat o vítězství, ale ač na s přehledem jdoucího Vent Des Dunes (Crillon) nestačil, získal druhé místo a 10.560 €.

O půl hodiny později v Prix de la Communaute de Commune de la Basse Zorn (maiden, 3, 2000 m, 19.000 €, záznam) zahájil sezónu do Českého derby hlášený Tcheque King (Montmartre) z DS Pegas. Bělouš překážkového původu si na hluboké půdě počítal aktivně, na protější rovině s ním Jerome Claudic volil odvážnou taktiku v čele u vnější bariéry, navzdory řadě metrů navíc dokázal vybojovat čtvrté místo za trojicí německých koní, z nichž jak vítězný Django Unchained (Pastorius), tak třetí Divan (Isfahan) jsou hlášeni do Deutsches Derby. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net