Pisa QuinzeDeLaRosePrvní den nové italské překážkové sezóny byl pro české zástupce úspěšný, všechny tři dostihy s překážkami totiž vyhráli. Trenérsky uspěli nejen Josef Váňa mladší, ale také Zdeněk Seménka a Pavel Tůma. V sedlech koní posledně jmenovaných trenérů byl Jan Faltejsek, který si připsal double, a jedenkrát se vítězně při zahájení nové sezóny prosadil Josef Bartoš.


Úvodní Premio Monravel (5+, steeple, 3500 m, 14.000 €, záznam) přinesla spanilou jízdu zástupce stáje Aryman - Divoky, osmiletého QUINZE DE LA ROSE (Turtle Bowl). Jan Faltejsek v jeho sedle stejně jako před měsícem při jejich triumfu na zdejší dráze nastolil eliminační tempo, kterým sedmihlavé pole roztáhl do dálky. Ryzák trenéra Seménky byl znovu k neporažení a jeho již čtvrtá výhra z posledních pěti startů byla naprosto zasloužená. Quinze de la Rose dominoval o sedm délek před podceněným domácím Babalshamsem (Voix du Nord). O stejnou vzdálenost zpět zaostal v cíli na třetím místě Sternkranz (Kamsin) s Josefem Bartošem v sedle. Nová posila stáje Josefa Aichnera, zářijový vítěz dostihu přes proutěné překážky v Compiegne, bělouš Beau Saonois (Saonois), špatně skočil jeden ze skoků a po pádu pro něho a Jana Kratochvíla dostih asi po třetině kurzu předčasně skončil.

Další nováček ve žlutočerných barvách Scuderia Aichner SRL, Kölsche Jung (Wiener Walzer), se s Josefem Bartošem dlouho staral o tempo v následující Premio Nardini (4l., siepi, 3500 m, 13.200 €, záznam) před domácím outsiderem Muhallabem (War Command) a rovněž poprvé na italské dráze startujícím zástupcem stáje Dr. Charvát, v říjnu v Pardubicích druhým ze Zlaté spony tříletých First of All (No Risk At All). Jan Faltejsek First of Alla posunul blíže k leaderovi půl kola před cílem a do kontaktu s ním se dostal také třetí z Rakouského derby Number One Run (Areion), kterému asistoval při překážkové premiéře pro stáj pana Aichnera Jan Kratochvíl. Po poslední překážce převzal vedení svěřenec Pavla Tůmy FIRST OF ALL, který tak při čtvrtém startu v kariéře docílil třetí trefy do černého. Dvě a čtvrt délky za ním skončil Kölsche Jung, za nímž o dvojnásobek této vzdálenosti přišel na třetím místě Number One Run.

Premio Belbuc (5+, siepi, 3500 m, 11.000 €, záznam) ovládli svěřenci Josefa Váni mladšího a stáje Josefa Aichnera. Při svém třetím startu na překážkách se podruhé vítězně prosadila SANTA KLARA (So You Think) s Josefem Bartošem v sedle, která po skvělém vítězném debutu bohužel měla koncem července v Meranu pád a nyní se vracela na dráhu po pěti a půl měsících přestávky. V závěru o vítězství bojovala se zkušenějším stájovým kolegou Sansirem (Rajsaman), kterého porazila o necelý krk. Svěřence trenérky Baštové, poprvé na překážkách startujícího Rubense (Oasis Dream), dovedl Jan Faltejsek do cíle na třetím místě. Poprvé v barvách stáje DAR startující Negapatam (Blue Bresil) bohužel musel Jiří Kousek zastavit v cílové rovině pro zranění. 

Překážková dostihová sezóna pokračuje příští čtvrtek 16. ledna v Pise. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking