kapjahrPoté, co čeští koně a jezdci ovládli úvodní mítink v italské Pise a vyhráli všechny tři překážkové dostihy, dnes na druhém letošním mítinku ve městě se slavnou šikmou věží opět bodovali. Všichni 4 čeští zástupci skončili na tabuli, KAPJAHR (Kapgarde) získal své první vítězství v českých službách. 


Premiérové trimfu dosáhl v proutěnkách Premio Doretto (pp, 3500 m, 11.000 P, záznam) dokonce stylem start-cíl, když jej po startu žokej Bartoš ve vlažném tempu poslal do vedení, držel je i poté, co se dostih zrychlil a v závěru dokázal odrazit útok domácího Toi Meme (Excelebration). Druhý svěřenec Josefa Váni mladšího Option Be (Nickname) skončil s Janem Kratochvílem pátý.  

Velmi dobře si vedl i Kapjahrův tréninkový a stájový kolega Minuit (Dream Well) Josefa Váni mladšího který se v Premio Corinto (pp, 3500 m, 12.100 €, záznam) držel s Josefem Bartošem za tempo diktujícím Silent Partner, v cílové rovině bojoval o vítězství, ale na Silent Partnera nestačil a oba nakonec přesturtoval domácí BLUE KAZAK (Alhebayeb).

Jendoho koně vyslal do Pisy i Josef Váňa starší, jehož Option Be (Nickmane), vedeným Josefe Bartošem, vstoupil do sezóny čtvrtým místem v úvodní steeplechase Premio Lexou (stch, 3500 m, 15.000 €, záznam), když o šance na medailový úspěch přišel po chybě na předposledním skoku. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking