nightmoon 21Dnes začala na závodišti v Pise italská překážková sezóna a začala samozřejmě za účasti českých koní a jezdců. Z trojice prvních překážkových dostihů letošního roku získali čeští koně dva - oba zásluhou svěřenců Pavla Tůmy ze stáje Jiřího Charváta, v jejichž sedle byl žokej Jan Faltejsek.

 
Vyhráli symbolicky hned první překážkový dostih sezóny Premio Mon Ravel (stch, 5+, 3500 m, 13.200 €), ve kterém Charvátův vlastní odchovanec NIGHT MOON (Moonjaz - Nostalgia, Jape) po tuhém boji o nos zdolal ve Francii registrovaného zástupce italských majitelů First Daum (Anzillero). Dlouhých 11 délek zpět docválal pro třetí peníze Váňův Prince d'Orage (Tirnawako) s Josefem Bartošem, 3 1/2 délky před svou stájovou družkou Santa Klarou (So You Think) s Janem Kratochvílem.

Další vítězství přidal v Premio Belbuk (pp, 5+, 3500 m, 11.000 €, záznam) suverénní DOMINIQUE (Motivator), který do svého teprve druhého startu v italských proutěnkách odskakoval jako desetinový favorit a důvěru sázejících potvrdil sedmidélkovým triumfem. Za ním se pak poskládala dvojice svěřenců Josefa Váni mladšího Beau Saonois (Saonois) s Janem Kratochvílem a Grand Sud (Da Lord Da Sud) s Josefem Bartošem, které od sebe dělil jen krk, a český doběh završil čtvrtý Peintre Elusif (Elusive City) s Pavlem Kašným.

gratulace tuma

Nechybělo mnoho, aby zástupci žlutomodrých barev odjížděli z Pisy s hattrickem. V proutěnkách pro čtyřleté Premio Narni (3200 m, 13.200 €, záznam) podal stejně jako při tamním překážkovém debutu v polovině prosince nadějný výkon Swinging Thomas (Dylan Thomas), který mocně stahoval náskok domácí LADY MINX (Planteur), v cíli mu účastníkovi loňského derby chyběla k vítězství ještě délka a skončil opět druhý. Třetí peníze získal South Africa (Maxios) s Josefem Bartošem. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking