Cassal4Pátým mítinkem nové sezóny, kterého se zúčastnili i koně trénovaní v České republice, byl dnešní mítink na all-weatheru v Deauville, kam vyrazila změřit své síly s francouzskou konkurencí trojice zástupců tréninkového centrály Václava Luky mladšího v Bošovicích.


Na dotovanou pozici ale dosáhl jen jeden - čtyřletý Cassal (Zoffany) ze stáje Martina Bláhy. V dosavadních 3 startech dvakrát umístěný valach obohatil své konto o dotaci za páté místo v dostihu pro nezvítězivší Prix de Pinamar (4, 2500 mAW, 18.000 €, záznam), ve které jej Eddy Hardouin nechal cválat v zadní části pole, v oblouku před cílovou rovinou si ale zvenčí výrazně vylepšil pozici a v závěru finišem vybojoval 900 euro.

Stejně stará čtyřletá Crush On Me (Red Dubawi) stáje Leram vedená Marcem Nobili obsadila v prodejní Prix de Crennes (Classe 3, 4, 1500 mAW, 18.000 €, záznam) šesté místo, 4 délky od poslední dotované pozice. O místo dále, ale blíže k poslednímu místu na tabuli, doběhl v taktéž prodejní Prix de Beaufosse (Classe 3, 5+, 2500 mAW, 18.000 €, záznam) předloňský vítěz maďarského St. Leger Államfö (Latin Lover), kterého také odjezdil Marc Nobili. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking