Royal Right 24Tuzemští koně pokračují ve sbírání úspěchů na zahraničních drahách. Ve čtvrtek startovali ve dvou zemích a z obou přivážejí po jednom vítězství. To první se zrodilo ve steeplechase v italské Pise, druhé následně vidělo francouzské závodiště v Cagnes-sur-Mer, kde český zástupce nádherným stylem ovládl jednu z tamních prodejek.

 
Věnujme se nejprve rovinovým koním a mítinku na azurovém pobřeží, kde dnes startovali svěřenci Ingrid Janáčkové Koplíkové i jejího otce Zdena, kteří se zúčastnili trojice prodejních dostihů. Na dotované umístění sice ze čtveřice koní dosáhl jen jediný, ale jeho výkon stál za to. Šestiletý valach ze stáje Jany Dufkové ROYAL RIGHT (Frankel) si z loňského mítinku v Cagnes odvezl dvě vítězství a skvěle na něm odstartoval i letos. Do Prix de la Marjolaine (Classe 4, 4+, 2000 mAW, 16.000 €, záznam) odskakoval společně se svým stájovým i tréninkovým druhem Ganibetem (Almanzor) a Theo Bachelotem vedený hřebec se záhy po startu ujal vedení, zatímco Alexis Pouchin v sedle Royal Righta se usadil hned za ním. Po zhruba 600 metrech převzal Royal Right vedení a už jej neopustil. V cílové rovině pouze pod rukama jen zvyšoval náskok na konečné tři délky. Do Lysé se ale už nevrátí - po dostihu byl však za 20.889 € prodán. Ganibet dokončil devátý. 

Nepřehlédněte: Počet přihlášek do klasických dostihů klesl. Největší zájem je o České derby a Saint Leger

O místo lépe skončila při svém prvním startu v českých službách tříletá Fine Anyway (Galiway), kterou trenérka Janáčková Koplíková vyslala do Prix des Bleuets (3, 2000 mAW, 16.000 €, záznam), zatímco svěřenkyně Zdena Koplíka Limoncella (Birchwood) skončila šestá v Prix des Campanules (Classe 4, 4+, 13.000 €, záznam).

Souboj dvou česko-italských stájí v hlavním dostihu

V Pise byly dnes na programu tři překážkové dostihy. Čeští koně vyhráli "jen" jeden, ve všech třech však obsadili druhá místa. Český raz-dva doběh se zrodil hned v úvodní Premio Armando Carangio (stch, 5+, 3500 m, 18.000 €, záznam), nejlépe dotovaném dostihu dne, v němž svedli skvělý souboj o vítězství NATAM (So You Think) Scuderie Tania, vedený Janem Kratochvílem s reprezentantem stáje Josefa Aichnera Ches Demonmirailem (Doctor Dino), v jehož sedle byl Josef Bartoš. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera, která určila jako prvního v cíli svěřence Josefa Váni staršího Natama.

V proutěnkách pro čtyřleté Premio Feltre (3500 m, 12.100 €, záznam), v nichž Jan Kratochvíl v sedle Romanova LIGHT FRENCH (French Navy) uzavřel double, finišoval na druhém místě svěřenec Pavla Tůmy George of Beaumont (Order Of St George), v Premio Oleandro (pp, 5+, 3500 m, 10.000 €, záznam), kterou též vyhrál český jezdec v sedle domácího koně (Ondřej Velek na BERKSHIRE PHOENIX) obsadila druhou příčku Seménkova svěřenkyně Surabaya (Gutaifan) a třetí finišoval Crebillon (Arcano) Josefa Váni staršího. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net