Showpower csmPondělní mítink na francouzském pobřeží v Cagnes-sur-Mer přilákal pětici českých koní z tréninku Ingrid Janáčkové Koplíkové a jejího otce Zdena Koplíka. Mítink byl též letošní premiérou vítěze Ceny zimního favorita Showpower (Showcasing) ze stáje Jany Dufkové, který se postavil na start Classe 1 Prix Joseph Collington (3, 1500 m, 30.000 €, záznam).


Theo Bachelotem ze zadním pozic jetý hřebec obsadil v poli šesti koní pátou příčku, dvanáct délek od vítěze, když se mu podařilo porazit pouze druhého českého zástupce v dostihu klisnu Inca Dream (Profitable) z lotu Zdena Koplíka, která se upulovala a do cíle do vypuštěném závěru dorazila s obrovskou ztrátou. 

Nepřehlédněte: Rolando se těší z prvního letošního potomka - kobylky z klisny Wlastina

V Prix de Sormiou (hdcp Classe 3, 4+, 2000 m, 21.000 €, záznam) skončila účastnice loňského Slovenského derby Bint Al Jnob (Al Wukair) na 15. místě v poli šestnácti koní a na konci pole finišovali i Apollon (Soldier Hollow) a Carlo Biraghi (Galileo), kteří uzavřeli doběh silně obsazené Classe 1 Prix William Alexandre Ruinat (5+, 2150 m, 38.000 €, záznam), jíž dominovali bývalí svěřenci Václava Luky mladšího. PARTENIT (Invincible Spirit) dostih vyhrál, Azov (Invincible Spirit) finišoval třetí a Bakhchisaray (Motivator) čtvrtý. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net