Shahbandar winVelmi úspěšný den má za sebou v Cagnes-sur-Mer aktuálně s částí své stáje působící trenéra Ingrid Janáčková Koplíková. Ve středu ji na francouzském pobřeží startovala rovná desítka koní, kteří získali jedno vítězství, dvě třetí a dvě pátá místa a vydělali na dotacích (bez prémií) 34.250 €.


Trenérka vsadila na ofenzivní přístup, kdy se velká část jejích svěřenců významně podílela na tempu ať přímo z čela či z jeho bezprostřední blízkosti. Tak se zrodil i největší úspěch dne, o nějž se zasloužil loňský vítěz Leram Million SHAHBANDAR (Strom The Stars). Letos debutující čtyřletý hřebec ze stáje Janny Dufkové se v nejlépe dotovaném dostihu dne - Quinté+ handicapu Prix des Bouches-du-Rhone (4, 1500 m, 53.000 €, záznam), držel pod Theo Bachelotem na druhém místě, na začátku cílové roviny převzal vedení a navzdory úsilí soupeřů jej poměrně jistě s náskokem půldruhé délky udržel až do cíle.

Velmi dobře se uvedli také tříletí v úvodním dostihu pro nezvítězivší Prix des Issambres (1600 mAW, 23.000 €, záznam), ve které těsné třetí místo, krátkou hlavu od druhého, získal poprvé v barvách Dufkových startující Black Gangster (City Light) s Theo Bachelotem, zatímco jeho stájový druh Gabon (Ten Sovereigns), běhající poprvé od Ceny zimního favorita, ve které finišoval na druhém místě, skončil pátý. 

Velmi dobře si vedl i další tříletek Vodnikov (Fas), který 8 dní po třetím místě v tamní prodejce své umístění opět zopakoval v taktéž prodejní Prix des Genevriers (3, 1500 m, 16.000 €, záznam). Do Velké jarní ceny i Českého derby hlášený hřebec, který odvodil většinu dostihu, ztrácel v cíli na vítězku 2 1/4 délky.

Nepřehlédněte: Záznam brífinku poslanců petičního výboru k předání petice za záchranu a zachování hřebčína Napajedla

Další dotované umístění zajistila pětiletá Totally Gold (Dark Angel) v prodejní Prix de Bogeve (Classe 4, 4+, 2150 m, 15.000 €, záznam), která doběhla pátá. V dostihu startovali ještě další dva svěřenci Koplíkové Ganibet (Almanzor) a tempo diktující L'Enfant Terrible (Kodiac), kteří obsadili poslední dvě místa. Vodit dostih se nevyplatilo ani čtyřleté Let's Get Loud (Outstrip), která s velkou ztrátou uzavřela doběh ultravytrvalecké Prix Marildo (hdcp Classe 3, 4+, 3200 m, 25.000 €, záznam).

Bez místa skončily i Biriatou (Wings of Eagles), která v Prix du Gard (hdcp Classe 3, 4, 1500 m, 27.000 €, záznam) doběhla jedenáctá a Ballerina (Taareef), jíž v Prix de la Montagne Sainte-Victoire (hdcp Classe 3, 4, 1500 m, 20.000 €, záznam) patřila 14. příčka. Jediný dnes startující svěřenec Zdeno Koplíka Volcan (Ribchester) doběh uzavřel. (miv)   
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net