Ponntos portretPo šestém místě v listed v Itálii čeká zítra loňského šampióna dvouletých hřebců Ponntose (Power) další těžký test. Vypraví se za ním do Francie, kde v Chantilly v Prix de la Francilienne (Classe 1, 3, 1200 m, 35.000 €) změří síly s francouzskými a německými sprintery.

 
Aktuálně nejlépe hodnocenému tříletku v českém tréninku se mj. postaví letos debutující Princesse de Saba (Dariyan), která loni obsadila třetí místo v Gr.3 Prix du Bois a ve francouzském handicapu je hodnocena vysokou známkou 41,5 kg. Ještě o 1,5 kg vyšší rating má Bran (Muhaarar), který letos ze tří startů dvakrát zvítězil a naposledy finišoval šestý v Gr.3 Prix Sigy. Na startu budopu i dva němečtí koně - Wöhlerův Waldersee (Olympic Glory), loni pátý v Gr.3, který před měsícem vyhrál v Chantilly dostih Classe 2, a Anatiya (Dariyan), která přešla z anglického tréninku Simon Crisforda k trenérce Maderové, pod jejíž přípravou absolvuje vítězka z Wolverhamptonu první start.

Dostih, v němž svěřence trenéra Nieslanika povede Milan Zatloukal, se odběhne v úterý v 15.50 a lze jej volně sledovat po bezplatné registraci na www.france-galop.com (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net