Wroclaw 21Dnes se v polské Wroclawi konala odložená sezónní premiéra, na kterou dorazil i velmi početný kontingent koní z České republiky. Těm se dařilo, z šesti dostihů, jichž se v devíti bodovém programu zúčastnili, získali čtyři vítězství, tři druhá a dvě třetí místa. 

 
K velkému překvapení se ale mezi vítěze nezařadila loni ve Wroclawi ve čtyřech startech neporažená Cosmic Magic (Kamsin), kterou Radim Bodlák při klisnině sezónním debutu poslal do hlavního dostihu dne Nagrody Otwarcia Sezonu Przeszkodowego (stch, 5+, 4300 m, 24.000 zl). Po ostudně pomalém úvodu dostihu, který loni suverénně vyhrála, se Cosmic Magic na chvilku ocitla v čele, poté však převzal dostih do své režie srbský odchovanec v polských službách ONE WAY TICKET (Glavalcour), kilometr před cílem nasadil k trháku a suverénně o 9 délek zvítězil. Druhá doběhla Apas Rocka (Pop Rock) s Markem Stromským, na Cosmic Magic vedenou Josefem Bartošem zbylo až třetí místo. Na tabuli se ještě vešel Turion (Roulette) s Janem Odložilem.Náplastí na porážku Cosmic Magic bylo pro trenéra Bodláka vítězství SLIVKY (Mikhail Glinka - Sun of Gracie, Ivan Denisovich) ve steeplechase Nagroda 20000 zl (5+, 3850 m, záznam), která, vedená Josefem Bartošem, v cílové rovině odrazila útok Piraniye (Tchavsar) s Janem Kratochvílem a o krk vybojovala své první vítězství ve steeplechase. Hamis (Camill) skončil čtvrtý a převahu českých koní na tabuli doplnil pátý Le Grand (Grand Presidium).

Skvělou formu koní trenéra Pavla Tůmy a stáje Jiřího Charváta ve Wroclawi potvrdil pětiletý TECH JURY (Jukebox Jury), který s Janem Faltejskem v sedle získal v Nagrodě 2000 zl (pp, 4+, 3600 m, záznam) své čtvrté překážkové vítězství. Pátý finišoval Mike of Jape (Age of Jape).

Po loňských dvou druhých a po jednom třetím a čtvrtém místě se při svém pátém kariérním startu, které všechny absolvoval ve Wroclawi, dočkal prvního vítězství čtyřletý valach H.R.C. Moravia trénovaný Pavlem Polesem SOPHIST (The Bogberry - Sweet Answer, Peintre Celebre), kterého Jan Odložil dovedl k lehkému pětidélkovému vítězství v závěrečné steeplechase pro čtyřleté Nagroda 24000 zl (stch, 3400 m, záznam). Účastník loňského derby Polish King (Camelot) skončil šestý.

NN21 sophist

České stáje uspěly i v jediném rovinovém dostihu, který dnes obsadily - 3200 metrů dlouhé Nagrodě 16000 zl (záznam) pro čtyřleté a starší, v níž své loňské vítězství z wroclawského dostihu na stejné distanci zopakovala pětiletá odchovankyně Václava Luky DARALARA (Durante Alighieri - Dedarina, Zaha). V sedle svěřenkyně Evy Záhorové, hájící barvy svého chovatele, byl Martin Srnec. Do Česka putuje i druhé místo zásluhou První Dámy (Age of Jape) a také čtvrté, které zajistil druhý kůň trenérky Záhorové dostih vodící Terazki (Durante Alighieri), taktéž z chovu bývalého prezidenta Jockey Clubu.

Na prázdno nevyšli čeští koně ani z úvodních proutěnek debutantů Nagroda 16000 zl (4+, 3400 m, záznam), v nichž Doc Davis (Doctor Dino) skončil třetí, 1 3/4 délky před Hisahito (Flaming Fantasy). Další 1 1/4 délky zpět finišoval na pátém místě Go Canada (Alhebayeb). 

Miloslav Vlček
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net