zanrovka2Vrcholem dnešního dostihového dne v Trevisu bude Listed IX. Steeplechase di Treviso, která se kvůli zrušeným dostihům v předjaří odběhne až nyní. Loni ji vyhrál Tahini s Josefem Váňou ml. a před třemi roky v ní uspěl Catch Life, který bude znovu na jejím startu. Zajímavého mítinku se zúčastní se svými koňmi pět českých trenérů.


Na startu 3500 metrů dlouhého hlavního dostihu dotovaného 20.700 eury bude 11 koní, z nich sedm zastupuje české stáje. Dvojici koní vypraví do dostihu Josef Váňa. Jeho syn usedne do sedla Morning Stara (Silvano), který z posledních čtyř startů vytěžil tři vítězsttví a v srpnu byl druhý v Listed Premio Creme Anglaise v Meranu. Dobré šance má i letos dvakrát vítězný Roman (Dylan Thomas), kterého povede Jiří Kousek. Jak jsme již zmínili, zástupce stáje Viktorie - UH Catch Life dokázal vyhrát dostih v sezóně 2015 a na dráze v Trevisu se mu téměř vždy dařilo. O jeho dobré formě svědčí třetí místo z Velké slušovické steeplechase. Na zdejší dráze před dvěma roky vyhrál rámcový dostih Big Mago (Dylant Thomas) naposledy se prezentující druhým místem při wroclawském zamykání sezóny. Poprvé si treviskou dráhu vyzkouší svěřenec trenéra Theimera, o rok mladší Catch Lifeův polobratr Cotton Eye Joe (Look Honey). Dva svěřence bude mít v dostihu trenér Faltejsek, a to zkušenějšího Hubala (Safety Wire) a Andarose (Midships), kteří před deseti dny neuspěli ve Fontainebleau. Josef Bartoš dostihem provede Company of Ringa (Windsor Knot). Ten letos vyhrál tři dostihy, ale v Gran Premio Merano měl pád.

Šest koní v českém tréninku se objeví ve dvou dalších překážkových dostizích. A v rovinovém dostihu na 2350 metrů bude startovat Remus (Satin Store) stáje Vránová Monika, který se letos umísťoval na rovinách i proutěných překážkách v Polsku. (mze) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking