Treviso MorningStarDnešní dostihový den v Trevisu byl pro české zástupce úspěšný. Nejenže získal vítězství na rovině Remus trenéra Theimera, ale především v hlavním dostihu, Premio IX. Steeple - chases di Treviso (Listed, 4+, steeplechase, 3500 m, 20.700 euro) dokázal snadno splnit roli favorita osmiletý Morning Star (Silvano) hájící žlutočerné barvy Scuderia Aichner SRL. V jeho sedle si připsal letošní 26. italské vítězství žokej Josef Váňa ml., který nyní vede rozdílem dvou vítězství zdejší šampionát. Druhý je trojnásobný italský šampion Josef Bartoš a třetí další šampion Raffaele Romano.


Do hlavního dostihu, Premio IX. Steeplechase di Treviso (záznam), nakonec nenastoupili tři koně - kromě Bartošova Company of Ring (Windsor Knot) také český zástupce Andaros (Midships). Bohužel  po první překážce dostih předčasně skončil pro vítěze ročníku 2015 Catch Lifea (Rainbows For Life) a Pavla Kašného. Favorizovaná dvojice Morning Star a Josef Váňa ml. téměř celý dostih odvodila, přičemž dlouho cválal na druhém místě tréninkový kolega Roman (Dylan Thomas) s Jiří Kouskem v sedle. Kontakt se špicí dostihu měl také Big Mago (Dylan Thomas), v jehož sedle nahradil zraněného Marcela Nováka Josef Bartoš. V cílové rovině nenašel Mornig Star rovnocenného soupeře a dominoval o osm délek před Big Magem. Daleko zpět proběhl cílem na třetím místě Hubal (Safety Wire) s Gabriele Agusem. Pořadí na tabuli uzavřel Roman a další český zástupce Cotton Eye Joe (Look Honey) vedený Patrickem Boekhoutem dostih dokončil na poslední sedmém místě.

Úvodním dostihem mítinku byla prodejní Premio Gran Risa (4+, siepi, 3000 m, 7.500 euro, záznam), kde získal už třetí letošní vítězství pro Scuderia Tania - Váňa Option Be (Nickname) s Josefem Váňou, který o krk porazil o 3,5 kg méně nesoucího Rio Apache (Mujahid) s Gabriele Agusem. Zachary Mila (Durante Alighieri) se svým trenérem Pavlem Kašným pořadí v cíli na šestém místě uzavřela, přičemž na vítězného českého kolegu ztrácela v cíli 13 délek.

V Premio Amedeo Duca d´Aosta (4+, steeplechase, 4750 m, 15.000 euro, záznam) se postavilo na start kvarteto svěřenců českých trenérů, ale na vítězství nedosáhli. O šest délek triumfoval domácí Triangle d´Or (Discover d´Auteuil) se svým trenérem Davidem Sataliou před Silver Tangem (Mujahid). Jako třetí dosáhl cíle čtvrtý z Ceny Labe Power Zar (Desert Prince) s Josefem Váňou ml. v sedle, který zaostal za vítězem o necelých sedm délek. Na tabuli se ještě dostal čtvrtý Tamas (Royal Court) s Niklasem Lovénem. Mimir (Star Fury) a Patrick Boekhout pořadí šestým místem uzavřeli, zatímco King Artur  (Belenus) a Marcel Novák dostih pro pád dostih nedokončili.

Premiérové vítězství získal pro stáj Vránová Monika a svého trenéra Ing. Milana Theimera v Premio Vittorio Zaini (3+, 2350 m, 4.600 euro, záznam) Remus (Satin Stone) s Luigim Pietrem Stefanim v sedle. Jezdec ho musel od poloviny dostihy podporovat, ale vyplatilo se. Čtyřletý maďarský odchovanec totiž nakonec dominoval o čtyři a půl délky, přičemž nosil druhou nejvyšší hmotnost v poli 73,5 kg. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking