Kincsem dij 2020Poprvé se postavil starším koním, ale ani ti na něj neudělali větší dojem. Letos neporažený OPASAN (French Navy), který všechny své dosavadní letošní starty absolvoval na českých drahách, kde vedle Českého derby získal i Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera, dnes pod žokejem Radkem Koplíkem jistě ovládl i skvěle obsazenou Kincsem díj (Gd1, 3+, 2400 m, 14,000.000 Ft), vrcholný srovnávací dostih maďarské sezóny 


Do něj vedle Opasana nastoupili ještě další 4 vítězové derby - maďarští Faust (Nutan) a Golden Sea (Born to Sea), slovenská Zoriana (Jukebox Jury) a také v ČR trénovaný, ale ve slovenské modré stuze loni úspěšný Arcturus (Fast Company) trenéra Františka Holčáka. Vedle něj zastupovali české barvy ještě dvojice vítězů St. Leger trenéra Luky Ramssio (Whipper) a Államfö (Latin Lover) a také klisna Imsexyandiknowit (Canford Cliffs) Ludvíka Harise.

Dostih rozeběhl domácí derby vítěz tříletý Faust, který si pod Janem Vernerem rychle vytvořil společně s Impression (Dutch Art) náskok několika délek před zbytkem pole. Opasan tradičně v úvodu nikam nepospíchal, seděl společně s Ramssiem na předposlední pozici, zatímco Arcturus se držel středu pole. Na konci protější roviny už pole zlikvidovalo ztrátu na vedoucí pozici, v oblouku si pak zvenčí začal polepšovat Opasan. Do cílové roviny pole ještě zavedl Faust, ale Opasan zvenčí brzo převzal vedení a ač se stejně jako v posledních startech tlačil k vnitřní bariéře, své soupeře bez problémů překonal a jistě vyhrál. O druhé peníze bojovala domácí dvojice Golden Sea a Impression, čtvrtý byl nejlepší z českých zástupců Arcturus, Imsexyandiknowit skončila šestá, Államfö sedmý a Ramssio osmý.

Svěřenec Jozefa Chodůra Opasan, zakoupený stájí Bormann jako roček na Tattersalls December Yearling Sale za 5.500 gns, dosud vyhrál 5 z 8 startů a k dosavadním 1,187.220 vydělaným korunám (po přepočtu) přidal dalších 7 miliónů forintů, po přepočtu 560 tisíc korun.

Nepřehlédněte: Dražba BBAG: Nejméně šest nových českých posil, prodávali se i potomci Eagle Topa a Zazou

O dva dostihy dříve se v Tattersalls - Overdose díj (Gd2, 3+, 1000 m, 4,500.000 Ft) pokoušel o obhajobu loňského vítězství úřadující šampión sprinterů Mr. Right (Echo of Light). Při návratu na sprinterské tratě se kilometrová trať ukázala být pro něj již zřejmě moc krátká a stačil jen na páté místo. Dostih s přehledem ovládla domácí CRUSHING POWER (Foxwedge) s Jaroslavem Línkem, druhý český zástupce Aniela (Anjaal) doběh uzavřela.

Účast českých koní na dnešním mítinku uzavřela v Imperiál díj (Gd2, 3+, 1600 m, 4,500.000 Ft) svěřenkyně Václava Luky Rabbit Havana (Havana Gold), která v úvodu mílového dostihu diktovala tempo, na konci protější roviny je od ní převzala o trhák se pokoušející Simply the Best (Prometheus), ale zatímco Rabbit Havana v cílové rovině slábla a spadla na konečné čtvrté místo, Náskok Simply the Best v cílové rovině zlikvidoval a vítězství získal CIRFANDLI (Overdose). (miv)

Záznamy dostihů (Overdose díj je 2. dostih, Kincsem díj 4. dostih, Imperiál díj 6. dostih)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking