bbag zanr 2Včera skončila dvoudenní říjnová mixed dražba společnosti BBAG pořádaná v Baden-Badenu. Stejně jako během úvodního dne i druhý den pokračoval v nákupech trenér Miroslav Kantek, k němuž se však přidala i stáj Meridian a také bloodstock agent Christian Richner. Ten nakupoval i v pátek, ale až včera získal jednoho koně i pro českého klienta a též stál za prodejem prvního ročka po střelickém Eagle Topovi (Pivotal), narozeném z jeho českého působení a nabídnutým na veřejné dražbě. 


A právě ročky po českých plemenících bychom mohli začít, protože v katalogu se objevili hned tři a všichni tři byli i nabídnuti k prodeji. Nového majitele nakonec ale našel jen jeden - v polovině loňského května narozený Eagle Topův syn Arlington Boy (lot 194), syn německé vítězky s GAG 80 kg Ahlefisia (Efisio), matky dvou vítězů. Toho za 5.000 € vydražil zmíněný Richner, ale nikoliv pro českou stáj. Druhý nabízený potomek Eagle Topa hřebec Nella's Nightmare (lot 246), první potomek dvojnásobné francouzské vítězky Nella di Roma (Dashing Blade), odešel neprodán po nabídce 4.500 €. Ještě výše vystoupala cena jediného ročka po Zazou (Shamardal) v katalogu, v ČR narozeného Lord Z (lot 310), prvního potomka vítězky v Německu, Belgii a Francii Lady Emerald (Tiger Hill), který ale byl za 8.500 € koupen zpět.

Další trojici koní získal Miroslav Kantek, který stál i za nejdražším českým nákupem celé dražby. Tím byl za 19.000 € zakoupený čtyřletý valach Molly Massimo (Soldier Hollow) (lot 280), handicapový kůň, který před týdnem skončil třetí ve dvojkovém handicapu na 1400 metrů v Kolíně nad Rýnem. Dosud má na svém kontě celkem 2 vítězství a z Německa odchází s aktuální GAG 70,5 kilogramu.   
Dostihovou zkušenost už má i dvouletý za 4.500 € Kantkem zakoupený francouzský rodák Querbeat (Soldier Hollow) (lot 358), který startoval 3x, získal jedno čtvrté a jedno páté místo v EBF dostizích a německý handicaper jej ocenil 63,5 kilogramy.
Miroslav Kantek získal i jednoho ročka -  za 12.000 € dosud nepojmenovaného ve Francii narozeného (lot 191) hřebce z prvního ročníku ranného Galileova syna Recorder z nestartovavší Winning Ticket (Evasive), matky jednoho startovavšího (a umístěného) potomka.

Nepřehlédněte: Začala dražba v Baden-Badenu. Miroslav Kantek na ní koupil tři koně

Zajímavým rodokmenem se může pochlubit nová akvizice stáje Meridian - za 15.000 € zakoupený ryzák (lot 248) po Adlerflug (In The Wings) z Acatenangovy (Surumu) dcery Ormity. Ta dokázala jednou vyhrát, podstatnější je ale její chovná kariéra, v níž ve spojení s Mamoolem (In The Wings) dala listed vítězku Orlunu a ve třech grupových dostizích umístěného Ormita.

Jediným z Richnerových nákupů, který míří do Čech, je za 3.500 € zakoupená dosud nepojmenovaná dvouletá (lot 291) dcera ve střední Evropě velmi populárního Jukebox Jury (Montjeu) a francouzské vítězky Riviere Diamant (Oratorio). Právě ta byla zřejmě důvodem Richnerova zájmu, neboť před třemi lety z ní za 10.000 € koupil odstávče po Amaron (Shamardal), z něhož se posléze vyklubal velmi talentovaný proutěnkář Roncal, letošní vítěz Zlaté spony tříletých, Gd3 umístěný v Itálii.

V Badenu nakupoval i Cyril Drápal, který za 2.000 € získal dvouletou dosud nestartovavší (lot 351) a ve Francii narozenou ryzku Bisetoun, dceru plemeníka Isfahan (Lord of England) a dvakrát umístěné Lady Poseidon (Dansili), zatím bez startovavších potomků.

Celkem bylo během dvou dnů prodáno 176 (60%) z 293 nabídnutých koní za průměrnou cenu 9.554 €, zatímco před rokem při 232 prodaných (62%) ze 375 nabídnutých plnokrevníků dosáhla průměrná cena výše 8.688 €. (miv)

Doplnění:
Dalším ročkem, který z Badenu putuje do Čech, je za 3.000 € zakoupený lot 184, ve Francii narozená ryzka z prvního ročníku vítěze Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) Ultra (Manduro) z matky jednoho vítěze ze 4 startujících potomků klisny Rose of Logis (Slickly), polosestry Gr.1 vítěze Bribona (Mark of Esteem), který posílí tréninkovou centrálu Karla Germiče.
 
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking