PearlofLoveDnes začala tradiční říjnová mixed dražba německé dražební společnosti BBAG v Baden-Badenu. Ta se letos rozprostřela do dvou dnů přičemž zajímavější koně, minimálně z našeho pohledu, by měli přijít na řadu zítra. Zatímco Tomáš Janda vybíral koně v Newmarketu, v Baden-Badenu nakupoval jeho konkurent Christian Richner, který však úvodní den nezískal žádného koně pro české stáje.

 
Nakupoval ale trenér Miroslav Kantek, který vydražil tři koně. Mezi nimi i jednu chovnou klisnu - za 4.000 € vydraženou desetiletou hnědku Pearl of Love (Sholokhov) (lot 63), nabízenou březí po Amaron (Shamardal). Vítězka ve dvou letech, ohodnocená v GAG 75 kilogramy, dosud dala 2 vítěze ze 3 startujících potomků včetně Palimera (Amaron), který finišoval čtvrtý v Preis der Winterfavoriten (Gr.3).

Novou posilou Kantkova týmu bude za 4.500 € získaný lot 128 tříletý hnědák Andrew (Rock of Gibraltar), dosud trénovaný Henkem Grewem v Kolíně nad Rýnem. Andrew letos z 5 startů vytěžil jedno vítězství a do ČR přichází s GAG 60 kilogramů. O 3 kilogramy níže je hodnocena čtyřletá Glorious Sky (Olympic Glory) (lot 131), kterou Miroslav Kantek vydražil 3.500 €. Klisna letos vyběhla 6x a získala jedno čtvrté místo. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking