lot reliablemanVčera v Newmarketu začala další část Tattersalls October Yearling Sale, říjnové dražby ročků, a to část zvaná Book 3, rozprostřená do dvou dnů. Znovu se do dražení zapojil i bloodstock agent Tomáš Janda, který získal 6 ročků. Do českých stájí ale zamíří jen polovina z nich, dva zakoupil v zastoupení polských majitelů a jeden z Newmarketu cestuje na Slovensko.

 
Nejdražším z ročků směřujících do českých stájí a zároveň všech, které včera Janda získal, je za 14.000 gns získaný lot 1421, hřebec po nám již dobře známém Reliable Man (Dalakhani), otci Rata a partnerovi řady českých matek. Matkou hřebce, kterého katalog označil jako ryzáka, je 5x umístěná Dinaria (Holy Roman Emperor), polosestra trojnásobného Gr.1 vítěze a plemeníka Doctor Dino (Muhtathir) či listed vítěze a v japonském St. Leger umístěného Bande (Authorized). Ta zatím dala jediného potomka čtyřletou Pass Card (Authorized), která se však dosud na dráze neukázala.

I další dva Jandovy nákupy pro české stáje byly po plemenících, s jejichž potomky již naši majitelé mají nějaké zkušenosti. Za 6.000 gns zakoupený hnědák (lot 1602) je synem plemeníka Havana Gold (Teofilo), mj. otce jedničkové Rabbit Havany. Matka Shades of Silk (Bahamian Bounty) třikrát zvítězila a 8x se umístila, v chovu zatím dala dva potomky dostihového věku, ale žádný se dosud na dráze neukázal. Bába Terentia (Diktat), pětinásobná vítězka, je matkou tří vítězů včetně v listed umístěné Crossing The Line (Cape Cross).

Nepřehlédněte: Tomáš Janda koupil v Newmarketu dva syny Highland Reela. Stáli dohromady 2,1 miliónu korun

Několik potomků na našich drahách již má i vítěz francouzského derby Intello (Galileo) včetně například nedávné dvouleté mostecké vítězky Kathy Ames. Jejich řady nyní rozšíří za 4.500 gns zakoupená hnědka (lot 1552) z pětinásobné vítězky Porcini (Azamour), polosestry anglické Gr.2 vítězky Pilaster (Nathaniel) a Gr.3 umístěného Windshear (Hurricane Run). Zatím jí vyběhl jediný potomek tříletá Barbiegold (Kendargent), která ve Francii získala jedno umístění.

Vedle posil českých stájí bychom se na našich drahách mohli potkávat i s hnědákem (lot 1544) po Belardo (Lope de Vega), jehož za 3.700 gns Janda získal pro slovenského majitele. Za 5.000 gns vydražená dcera Holy Roman Emperora (Danehil)) (lot 1420) i ryzka po stále soupajícím Sea The Moon (Sea The Stars) (lot 1537), kterou Tomáš vydražil za 3.500 gns, směřují do Polska. 

Celkem bylo úvodní den prodáno 237 z 270 nabídnutých ročků za průměrnou cenu 21.488 gns, o procento nižší než v loňském roce. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking