wroclaw 24Po úspěšné sobotě přišla ještě úspěšnější neděle. I druhý víkendový den znamenal pro koně v českém tréninku řadu úspěchů na zahraničních drahách. Tentokrát nesoutěžili v blacktype či klasických dostizích, zato však domů vezou hned sedm vítězství z drah ve Wroclawi a v Meranu a neztratili se ani v Berlíně.

 
Začněme v Meranu, kde čeští koně slavili hattrick. Nejprve Lenkou Neprašovou vedený YOUNES (Nicaron), šestiletý valach Evy Píšťkové v péči Zdeňka Seménky, lehce vyhrál kros Premio Silver Tango (3500 m, 6.000 €, záznam), poté PITON DES NEIGES (Buck's Boum) s Josefem Bartošem v sedle zaknihoval v proutěnkách Premio Hotel Westend (3000 m, 12.000 €, záznam), v nichž páté místo obsadil jeho stájový kolega ze Scuderie Aichner Loudovico (Maxios), druhé letošní vítězství a nakonec dosud nezvítězivší valach Grega Wroblevského WAMBA (Maxios) s G. Volpem vedl český 1-2-3 doběh v proutěnkách nováčků Premio Rigoureux (3300 m, 14.000 €, záznam) před Keep and Love (Lope de Vehga) a American Charlie (Myboycharlie).

Z dalších dvou překážkových klání vezou čeští koně umístění. V proutěnkách Premio Scena (3300 m, 18.700 €, záznam) obsadili First Polar (Karaktar) a Mes Ailes (Wings of Eagles) druhé a třetí místo, v závěrečné steeplechase pro nezvítězivší Premio Francesco Scaglione (3550 m, 12.000 €, záznam) si čeští zástupci Lady in The Lake (Affaire Solitaire), Black Star (Kapgarde) a Zio Reginaldo (War Command) rozdělili třetí až páté místo.

Double pro Jiřího Charváta ve Wroclawi

Dařilo se i ve Wroclawi, zvláště v hlavním dostihu dne, Nagrodě Tiumena 24000 zl (záznam). Ve steeplechase na 4400 metrů hráli čeští koně těžkou přesilovku - mezi osmi startujícími byl jen jediný zástupce domácích, zbytek pole zaplnili koně v českém tréninku a s výjimkou Pretty Kinga, který dostih nedokončil, před sebe polskou konkurenci nepustili. Vítězství si odnesla potřetí v řadě vítězná ZTRACENKA (Pop Rock - Ztracená naděje, Taran), ze Stajně Corinne ČR, kterou Stanislav Popelka nasedlal Janu Odložilovi. Na dalších dotovaných místech doběhli Lianel (Champs Elysees), Go Canada (Alhebayeb), Chittussi (Charm Spirit) a Sophist (The Bogberry).

Dvě vítězství ssi z Polska odvezla stáj Jiřího Charváta a trenér Pavel Tůma. Ve steeplechase Nagroda 20000 zl (3600 m, záznam) se o krk před domácím Jadmirem (Voiladenuo) prosadil už po páté vítězný FRENCH CHARDONNAY (Chardonney Tcheque - French Quebec, Excellent Art) s Pavlem Složilem, Manorie (Literato), Ambrosius (Amaron) a Kifaaya (Intikhab) se seřadili na třetím až pátém místě. Druhý triumf pro modrožluté barvy vybojoval debutující ROSCOFF (Silverwave) s Martinem Srncem v bumperu Nagroda 17000 zl (2600 m, záznam), v němž i další dvě místa díky Critot de Cerisy (Bathyrhon) a Azaraxovi (Postponed) putují do Česka. 

Navzdory věku již ostřílená čtyřletá RUNA (Seabhac) ze stáje Wieslava Jakuba Kartuse zakončila českou žeň v závěrečné Nagrodě Majora Jerzego Zaniewskiego (stch, 4, 3600 m, 24.000 zl, záznam), která s podporou žokeje Benše proměnila pátý start v tréninku Grega Wroblewského ve třetí vítězství. Na čtvrtém místě finišovala Padela (Panis).

Jediný překážkový dostih, který českým stájím unikl, byla úvodní Nagroda 16000 zl (pp, 4+, 3200 m, záznam), v níž Nairobi Boy (Mukhadram) skončil druhý.    

Česká umístění v jedničkovém handicapu 

Skvěle si vedli čeští koně u v Hoppegartenu, kde se trojice českých rychlíků postavila na start 20.000 € dotované The Curragh-Trophy (Agl. I, 1400 m). V dostihu, který odvodil nyní v Německu připravovaný Gallanticus (Galileo Gold), se výborně držel Caucasian (Holy Roman Emperor), k němuž se na distanci přidal Jir Sun (Shamardal). Česká dvojice přešla do čela a chvíli sahala po raz-dva doběhu, nakonec ji ale o délku předčil po bariéře útočící domácí FRENCH CONTE (Reliable Man), využívající 5,5 kilogramového zvýhodnění oproti české dvojici. Caucasian finišoval druhý, Jir Sun třetí, jeho stájový kolega Devil in Pink (Footstepsinthesand) doběh uzavřel.

Miloslav Vlček       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net